Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Zorunlu trafik sigortası ve kapsamı

Zorunlu trafik sigortası ve kapsamı

Zorunlu trafik sigortası nedir sorusunan cevabını vererek başlayacak olur isek; her kişi için bir güvence anlamına gelen ve Hazine Müsteşarlığı tarafından kurulmuş bir yapıdır.
Zorunlu trafik sigortası nedir sorusunan cevabını vererek başlayacak olur isek; her kişi için bir güvence anlamına gelen ve Hazine Müsteşarlığı tarafından kurulmuş bir yapıdır. Bu yapının vaat ettiği güvencelerden en iyi şekilde yararlanabilmek için zorunlu trafik sigortası genel şartları be bu sigortanın kapsamı hakkında yeterli derecede bilgi sahibi olmamız gerekmektedir. Burada elde edilecek güvence bedelleri bir takım nedenlere göre değişebilmektedir. Bunlar araç türleri ve bulundukları mesleki faaliyet alanına göre değişiklik gösterebilmektedir. Zorunlu trafik sigortası için karşılanan teminatların belli başlıları aşağıda belirtilmektedir.

Kişi başına gerçekleşen vefat ve tedavi masrafları teminatı : Oluşan her hangi bir hasar durumunda her birey için ödenecek olan vefat ve tedavi masraflarını içerir. Bu ibare trafik sigortası fiyatları için teklif aldığımızda bize iletilmektedir. Kaza başına gerçekleşen vefat ve tedavi masrafları teminatı : Oluşan her hangi bir hasar durumunda bütün bireyler için ödenecek olan vefat ve tedavi masraflarını içerir.

Araç ve kaza başına oluşan maddi hasar teminatı : Her hangi bir hasar oluşması durumunda karşı tarafın karşılaştığı maddi zararları karşılar. 

İlk kez sigorta işlemi yapılacak olan araçlar için hasarsızlık indirimi uygulanmamaktadır. Eğer araç hasarsız bir şekilde ilk yılını tamamlar ise, hasarsızlık indirimi uygulanmasına hak kazanır. Trafik sigortası hesaplama işleminde bu husus göz önüne alınan durumlardan bir tanesidir. Takribi dönemlerde ise toplam araç hasarsızlık indirimi zorunlu trafik sigortası hesaplama işleminde dikkate alınarak gereken oranlara dahilinde uygulanmaktadır. Eğer araç bir hasar ile karşılaşır ise ve bunu takiben bir tazminat ödenmesi durumu oluşmuş ise, bir sonraki yapılacak sigortada, sözleşmedeki prim oranı bir basamak yükseltilerek ona göre fiyatlama yapılmaktadır. Zorunlu trafik sigortası işlemlerinde işlemler poliçedeki yazılan kişinin ismi üzerinden ilerlemektedir. İlgili kişinin aracını elden çıkarması ve yeni bir araç alması durumunda üzerindeki indirim veya zam olayı yeni aracın sigorta işlemleri yapılırken de devam etmektedir. Bilgiler : www.zorunlutrafiksigortasi.net sitesinden alınmıştır.
2013-10-20 13:11:00 581 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün


Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup