Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Zeytin yaprağı şifa dağıtıyor

Zeytin yaprağı şifa dağıtıyor

Zeytin yaprakları da, kendisi gibi birçok rahatsızlığa iyi geliyor.
Gaziantep\'te 3 kuşaktır aktarlık yapan Bülent Bilici, köylerde ısınma amaçlı olarak kullanılan ve bilim adamları tarafından her geçen gün farklı farklı hastalıklara şifa olduğu söylenilen zeytinin, ağacının yapraklarının da birçok rahatsızlığa iyi geldiğini belirtti.Bilici, zeytin yaprağının müşterilerinde en çok merak uyandıran bitkilerden birisi olduğunu kaydederek, \"Elmacı pazarında ağabeyimle birlikte 3\'üncü kuşak olarak aktarlık yapıyoruz. Önce dedem, babam şimdi de biz yapıyoruz bu işi. Burada sattığımız zeytin yaprağı en çok merak uyandıran bitkilerden bir tanesi. Köylerden gelen müşterilerimiz oluyor. Bize \'bu zeytin yaprağını ne yapıyorsunuz? Biz bunları köyde ısınmak için yakıyoruz. Isınma amaçlı kullanıyoruz \' diyorlar. Biz de onlara bu zeytin yapraklarını yakmamalarını, bize getirmelerini söylüyoruz. Onlara \'bu zeytin yapraklarını buraya koyalım şifa verelim\' diyoruz\" dedi.

Zeytin yaprağının şekeri dengeleme, zayıflama ve kolesterole olan faydalarını dile getiren Bilici, \"Bunun en büyük özelliği şeker, tansiyon ve kolesterole iyi geliyor. Bu tür rahatsızlıklarda veriyoruz. Vücutta insülin dengesini düzenliyor. Şekeri dengeliyor ve kişi normal gündelik hayatına devam ediyor. Düzenli içildiği zaman zayıflamaya da yardımcı oluyor. Acı bir bitki olduğu için iştahı kesiyor. Vücuttaki yağları yakıyor\" diye konuştu.

Zeytinin son zamanlarda araştırmalar sonucunda birçok faydasının ortaya çıktığını aktaran Bilici, \"Zaten herkes zeytinin çok faydalı olduğunu biliyor. Bilim adamları da son yıllarda yaptığı araştırmalarla zeytinyağı ve zeytinin faydalarını bilimsel olarak kanıtlamışlardır. Vücuda etkisi, vücuda faydası sadece bizler tarafından değil, bilim adamları tarafından da televizyonlarda, dergilerde, gazetelerde halka aktarılıyor. Bunu biz doktor kontrolünde ilaçlarla birlikte kullanımını da tavsiye ediyoruz\" şeklinde konuştu.
2013-11-13 15:33:00 720 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün

Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup