Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Yüz kremlerini doğru hareketlerle sürüyor musunuz?

Yüz kremlerini doğru hareketlerle sürüyor musunuz?

Op. Dr. Bülent Cihantimur, kremler hakkında bilgiler verdi.
Yaşlanma karşıtı ürünler geliştiren Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur, krem sürmenin önemine ve nasıl sürülmesi gerektiğine dikkat çekti:” Cildin nemsiz kalması, dış etkenlere karşı kalkansız kalmasıdır. Mutlaka sabah akşam cilt temizlenmeli ve kaliteli bir ürünle dayanıklığı artırılmalıdır. Ayrıca krem sürmeyi öğrenin! Kremleri doğru hareketlerle sürün. Bu konuda bir cilt bakım uzmanından yardım alabilirsiniz. Lenf bezlerinin dizilişine ve yer çekimine göre şekillendirilmiş parmak hareketleri, krem içeriğinden maksimum faydalanmanızı sağlar”.

Krem ambalajlarını temiz tutun

“Kremlerinizin hijyenine önem verin. Doğru saklama koşullarında muhafaza edin. Yıllarca dolabın bir köşesinde kalmış ürünler hem bakteri üretir, hem de içeriğindeki aktif maddeler, etkinliğini kaybeder. Bu sebeple aldığınız ürünü temiz ellerinizle açın ve temiz cildinize tatbik edin” ifadesinde bulunan Cihantimur ayrıca “Cildiniz için ayda bir, uzmanın, bilinçli bir şekilde lenf bezlerini dikkate alarak yapacağı cilt bakımı, aynı şekilde cildinizi canlandıracaktır” dedi.

Hamam ve kese çok önemli

“En çabuk yaşlanan alanlar, burun ve dudak bölgesidir. Yaz kış bu gölgelere koruyucu sürmeyi ihmal etmeyin. Geleneksel hamam kültürümüz içinde yer alan kese uygulaması ve maske cilt sağlığı için oldukça faydalıdır. Lütfen genç bir kızınız varsa, ona bakım yapmayı öğretin” diyen Op. Dr. Bülent Cihantimur cilt tipine ve yaşına uygun ürünlerle cildin korumasını sağlamanın çok önemli olduğunu ifade etti.
2016-10-24 13:34:00 559 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün

Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup