Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Yürüyen merdivenler yürüyen tehlike haline geldi!

Yürüyen merdivenler yürüyen tehlike haline geldi!

Metro istasyonlarında, AVM ve otel gibi alanlarda birçok kişiye kolaylık sağlayan yürüyen merdivenler, yürüyen tehlike haline geldi.
Özellikle şehir hayatının günlük koşuşturmacası içinde bir çok kişinin katlar arasındaki iniş çıkışını kolaylaştıran yürüyen merdivenler, dikkatli olunmadığı takdirde birçok kazaya neden olabiliyor.

Geçtiğimiz aylarda İstanbul’daki iki ayrı AVM’nin yürüyen merdivenlerine çocukların ayakkabılarının sıkışması, İzmir ve Ankara’da da metro istasyonunda yürüyen merdiven halatının kopması güvenlik ve önlem açığını gündeme getirdi.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Güvenbir OSGB Genel Müdürü ve İşyeri Hekimi Dr. Ali Çolak, istatistiklere göre AVM içindeki kazaların büyük bölümünün yürüyen merdivenlerde yaşandığını belirtti.

“Uzun ayakkabı bağcıkları ve uzun kıyafetler merdiven boşluklarına takılarak yaralanmalara neden olabiliyor” diyen Dr. Ali Çolak, özellikle çocuklu ailelerin yürüyen merdivenlerde çok daha dikkatli ve bilinçli olması gerektiğini söyledi. Çünkü istatistiklere göre yürüyen merdivenlerde en çok çocuklu aileler ve 5 yaş altındaki çocuklar kaza atlatıyor.

Alışveriş ve bebek arabaları ile yürüyen merdivenlere binilmemesi, ayakların merdiven duvarına sürtülmemesi gerektiği konusunda da uyarılarda bulunan Dr. Ali Çolak, merdiven girişlerinde yaşanabilecek tehlikelere karşı uyarı ibarelerinin zorunlu olması gerektiğini belirtti.
2016-03-25 09:26:00 595 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün


Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup