Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Yoğurt yemenin faydalarını bir bilseniz

Yoğurt yemenin faydalarını bir bilseniz

Yoğutun insan sağlığı için faydaları saymakla bitmiyor
Yoğurttaki kalsiyum ve protein daha çabuk emildiği için kemik gelişimine katkıları göz ardı edilemez. İçerdiği zengin besin değeri sayesinde de, özellikle bağışıklık sistemini güçlendirme konusunda önemli bir role sahiptir. Bu da bir çok hastalıktan korunmamıza yardımcı olur. Hatta yoğurt için doğal antibiyotik demek mümkündür. Sindirimi kolaylaştırır.

Çevreye ve kendinize büyük rahatsızlık veren ağız kokusunun önüne geçer. Bağırsakları temizlediği için, besin zehirlenmelerinde tükeltimesi gereken vazgeçilmezlerden biridir. Aynı zamanda cilde parlaklık sağlayıp, yağ yakma özelliğine sahip olduğu için de güzelliğine önem verenler için etkili bir besin kaynağıdır.

Sonuç olarak yoğurdun faydaları saymakla bitmez. Ancak faydaları kadar nasıl yapıldığı da büyük önem taşımaktadır. Yoğurdun içindeki yararlı bakterilerin korunması için buzdolabında muhafaza edilmesi ve tazeyken tüketilmesi gerekir. Aksi halde, yararlı maddelerin etkisi geçer. Dışarıdan alınan yoğurtların nasıl yapıldığı ve içine hangi katkı maddelerinin konulduğunu ne yazık ki bilemiyoruz. Bu nedenle evde kendi yoğurdunuzu kolaylıkla yaparak, en sağlıklı yoğurdu tükettiğinizden emin olabilirsiniz.
2013-04-01 15:51:00 1973 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün


Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup