Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Yeni sezonun trendi ''Saray Evler''

Yeni sezonun trendi ''Saray Evler''

Yaz ayları değişimin başlangıcı ve yenilenme zamandır.
Yaz ayları değişimin başlangıcı ve yenilenme zamandır. Yaşam alanlarınıza gelecek yeni bir soluk size farklı değerler katar. Çeşitli dekorasyon fikirlerinden yararlanarak baştan yaratılan mekânlarda bu yaz tarihin ve ihtişamın etkisi çok fazla hissediliyor.

Son zamanlarda Osmanlı saray hayatını konu edinen dizi ve filmlerde kullanılan mobilya ve aksesuarlar dekorasyon trendlerinin değişmesine neden oldu. Yaşam mekânlarını yenilemek isteyenlerin tercihlerinde sevdikleri film karakterlerinin kullandıkları eşyalar etkin rol oynuyor.
Bu yaz dekorasyonda modern esintilerden uzak varaklı ve oymalı klasik mobilyalar, desenli şık kumaşlar, el işçiliği ile hazırlanmış dekoratif aksesuarlar ev dekorasyonunun baskın unsurları olarak ön plana çıkıyor.

Sezonun en çok tercih edilenleri ise oymalı yemek odası takımları, şık ve gösterişli yatak odaları, kadife kaplı klasik koltuk takımları. Yazın en çok tercih edilen renk tonları ise geçen yıl olduğu gibi yine açık tonlar. Buna ilave olarak klasik mobilyanın vazgeçilmez rengi olan ceviz tonlarında ilgi arttı.

Osmanlı denildiğinde ilk akla gelen ihtişam, lüks ve el işçiliği yılların eskitemediği klasik mobilyalarda yeniden hayat buluyor. Türkiye’de klasik mobilyanın önemli markalarından Asortie Mobilya’nın Ticaret Müdürü Gafur Yılmaz, son dönemde Osmanlı tarzı mobilyalara artan talep ile ilgili yaptığı açıklamada “İnsanlar artık düz ve sıradan mobilyalar ile evlerini dekore etmek istemiyorlar. Gittikleri birçok yerde karşılaşabilecekleri mobilyaları kendi evlerinde görmek istemeyenler, bize gelip kendi stillerine uygun mekâna özel mobilyalar yaptırıyorlar. Bizlere gelen taleplerde de son dönemde el işçiliği ile yapılan klasik mobilyalar ağırlıkta. Asortie Mobilya olarak, insanların kendilerini mutlu hissedecekleri, aynı mekânda bulunmaktan mutlu olacakları ve sadece kendilerine özel klasik mobilyalar tasarlıyor ve üretiyoruz.” şeklinde konuştu.
2013-08-16 20:43:00 1098 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün

Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup