Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Yeni Evlenecekler İçin Ev Dekorasyonu

İç Mimar Meral Akçay

Merhaba sevgili dostlar

Biliyorsunuz yaz mevsimi yeni bir hayat kurmak isteyen çiftler için en uygun mevsimdir. Bol Bol düğünlere tanıklık edeceğimiz bu zamanlarda, yeni evlenecek çiftlerimiz için önemli bir konuya değinmek istiyorum bu hafta. Yeni bir evde yeni bir hayat sürmek için evimizde dekorasyon ve iç mimaride neler yapmalıyız, nelere dikkat etmeliyiz gelin hep birlikte buna göz atalım.

Öncelikle evimizin genel konseptini belirlerken, çiftimizin ortak zevk ve ilgi alanlarını bu konsepte dâhil edecek tercihler yapmalıyız. Birlikte karar vermeniz gereken bir sürü şey arasında önceliğiniz görmekten hoşlandığınız renk ve dokuları belirlemeniz olmalıdır. Çünkü renkler sizin huzur ve mutluluğunuz evinizdeki uyumunuz için önemli bir etkendir. Bunu belirledikten sonra sırasıyla adım adım ilerlerseniz hem çok kolay hem de arzu ettiğiniz sonuçlara ulaşmanız kaçınılmaz olacaktır.

Renk tercileriniz ortak şekilde belirledikten sonra tarzınızı, yaşam şeklinizi, stilinizi ortaya koyacak aynı zamanda estetik değerlere hizmet edecek genel konseptinizi belirleyebilirsiniz. Evinizde görmek istediğiniz, yalınlık mı, lüks mü, modernlik mi, klasik dokunuşlar mı bu konuda ortak bir karar aldıktan sonra uygulama aşamasına geçebilirsiniz.

Seçtiğiniz evin büyüklüğü ve küçüklüğü seçeceğiniz mobilya ölçekleri için önemlidir. Büyük evlerde her ölçekte mobilya tercihi yapılabilirken küçük mekânlarda çok fazla küçük eşyadan sakınmalı, mümkün mertebe büyük ve birkaç özel mobilya tercihiyle, mekânı daha büyük göstererek, ayna kullanımı, renklerle derinlik katabilirsiniz. Evlerimizde büyük ve küçük mekân çözümlemeleri ile ilgili daha önce sizinle neler yapabiliriz paylaşmıştım. Eğer yardım almak isterseniz bu konuda tekrar inceleyebilirsiniz.

Özellikle dinlenme köşelerinize, yatak odalarınıza, birlikte vakit geçireceğiniz tv ya da okuma odalarına özellikle dikkat etmenizi öneririm. Özel alanlardaki dekorasyon şekliniz birlikte geçirdiğiniz zamanlara kalite ve değer katan önemli ayrıntılardır. Romantizm için beyaz ve pembe dokunuşlar, mumlar, farklı ve özel aydınlatmalar, sizi yansıtan özel düğün fotoğraflarınızla oluşturulan odak noktaları, huzurunuzu mutluluğunuzu yansıtan aynalar, uçuşan tül perdeler, birlikteliğinizde birbiriniz için aldığınız hediyelerden oluşan bir köşe sizi evinizde mutlu kılacaktır.

Renkler konusunda kırmızıyı özellikle dengeli kullanmanızı öneriyorum. Fazla yoğun kırmızı enerji anlamında tartışmalara sebebiyet verirken ufak dokunuşlar ise güzel etkileriyle aşkınızı canlı tutar. Yatak odanızda huzuru temsil eden renkler, tablolar, kendinizi güvende hissettiren objeler ya da resimler yine bu alanlar için önemlidir. Genel konseptinizi bir renk ağırlıkta olmak üzere odak noktalarınızda zıt renklerle, genel kısımlarda ise ana renginizin tonlarıyla Ya da kontrast tonlarıyla bütünleyebilirsiniz.

Önemli olan bir diğer ayrıntı ise evinize girdiğinizde sizi karşılayan antreleriniz. Burada mümkün mertebe kapınızı açtığınızda size huzur veren ve davetkar bir konsept uygulamanızı öneririm. Çünkü ilk girişler evin genel enerjisini kontrol eden ve yöneten alanlardır. Burada kullanacağınız dresuarlar, aynalar, jozefin ya da puflar, duvar kâğıtları, aydınlatma çeşitleri bu etki için hizmet eden dekorasyon unsurlarıdır.

Tüm yeni evlenen çiftlere, yeni yuvalarında, mutluluk, sağlık, huzur ve aşk dolu bir yaşam diliyorum.

Her şey gönlünüzce olsun.

Sevgilerimle
İç Mimar Meral Akçay

 
Paylaş
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün


Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup