Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Yeni Ev, Yeni İşyeri Nasıl Seçilir?

Feng Shui Uzm. Zeynep Akçay

Feng Shui'de oturacağınız veya ofisinizin bulunacağı binayı seçmek çok önemlidir. Çünkü binanın tasarımı, yönü hatta rengi bile birçok şeyi etkiler. Uzmanlar tarafından yapılacak kontrollerin haricinde aşağıdaki basit yönergelere göre bina seçimi yapmanız olumlu enerjinin önünü açacaktır.

Seçeceğiniz binanın hastane, karakol, mezarlık gibi alanların yakınında olmamasına özen gösterin. Binaların şekillerine ayrıca önem göstermemiz gerekir. Dikdörtgen ve kare şekildeki binalar olumludur. Eğer eksik planlı bir yapıysa; bazı alanlarda örneğin sağlık, kariyer gibi alanlarda bir ya da birkaç kayıp alanlı bir mimari ise Feng Shui çözümlemeleri kullanarak kayıp alanları tedavi etmelisiniz.

Ofis veya ev kiralarken ya da satın alırken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar bulunmaktadır. Eğer tercihiniz sıfır binalar değilse, özellikle sorulması gereken sorular vardır. Örneğin; söz konusu mekân bir iş yeri ya da ofis ise, daha önceki kiracının çıkış sebeplerini araştırın, öğrenmeye çalışın. İşini büyüterek daha büyük bir yere geçişi mi söz konusu, yoksa işleri kötü gittiği için mi kapatılmış?

Kısacası tercih edeceğiniz mekânın hikâyesi çok önemlidir. Çünkü onun bıraktığı olumlu ya da olumsuz enerjiyi siz yüklenirsiniz. Ev olsun, iş yeri olsun kiralarken veya satın alırken sizden öncekilerin hikâyelerini iyi araştırın. Olumlu güzel bir hikâyesi varsa o mekânı tercih etmek daha mantıklı olacaktır.

Feng Shui Akademisi
Zeynep Akçay
Paylaş
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün


Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup