Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Yağ lekeleri nasıl çıkar?

Yağ lekeleri nasıl çıkar?

Kıyafetlerinizdeki yağ lekelerinden kolayca kurtulmanız mümkün. Nasıl mı?
Kıyafetlerimize sıçrayacak küçücük bir yağ lekesi bile bu kıyafeti kullanmamızı engeller. Yeni aldığımız bir kıyafetimizi ilk giydiğimiz gün başımıza gelen küçük bir kaza, beğenerek aldığımız kıyafetimizden ayrılmamıza neden olur. Oysa pratik çözümlerle bu lekelerden kurtulabiliriz.

Kıyafetinize yağ sıçradığı anda yağ lekesinin üstüne hemen tuz dökün. Eğer evinizde iseniz üzerini temiz bir tülbent örterek orta sıcaklıkta ütü ile ütüleyin. Sonra fırçalayın. Eğer bu mümkün değilse yağ lekesinin üzerine döktüğünüz tuzun tamamen yağı çekmesini bekleyin. Tuz yağı tamamen çektiğinde tuzu fırçalayarak yağ ile birlikte kıyafetinizden uzaklaştırın. Taze yağ lekeleri için sıcak sabunlu suda işe yarar.

Kıyafetiniz kadife ise yağ lekesini çıkartmak için taze kesilmiş soğanla ovup kurumaya bırakın Daha sonra temiz bir tülbent örtüp kumaşı tersten ütüleyin. Bu yağ lekesinden kurtulmanızı sağlayacaktır.

Kıyafetiniz ipekli kumaştan ise yağ lekesini çıkarmak için leke üstüne talk pudrası dökün. Üzerine bir kâğıt örterek düşük ısıda ki ütü ile ütüleyin. Böylelikle talk pudrası tarafından emilen yağ kolayca çıkacaktır.

Bitkisel ve hayvansal yağ lekeleri için benzin kullanabilirsiniz. Beze süreceğiniz bir miktar benzini lekeli bölgeye sürün. Yağı çözecek olan benzin kıyafetinizi bu inatçı lekeden kurtaracaktır.

moje
2013-07-23 16:08:00 1578 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün


Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup