Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Vizesiz Avrupa heyecanı!

Vizesiz Avrupa heyecanı!

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vizesiz Schengen Bölgesine seyahat edebilecek olması turizm sektöründe heyecan yarattı.
Kısa süre önce Türkiye ile Avrupa Birliği, mülteci krizinin çözümü konusunda prensipte anlaşmaya vardı. Anlaşma şartlarına göre, Türk vatandaşlarının Avrupa seyahatlerinde vize alma şartının Haziran 2016 sonuna kadar kaldırılması söz konusu olabilir. Fransız orijinli bir firma olarak, 2000 yılından beri İstanbul’da faaliyet gösteren ve Türkiye’nin en çok yurt dışı destinasyon alternatifini sunan turizm şirketi Café Tur Direktörü Barış Y. Aygün konu hakkında şunları söyledi:

“Vizelerin kaldırılması durumunda, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Avrupa’ya çok daha kolay seyahat edebilecekler. Öncelikle kafalardaki sınırlamalar kalkacak ve tatil planlarında Avrupa için vizesiz tur alternatifleri çoğalacak. Vizenin olmaması ayrıca seyahatseverlerin ekonomik ve bürokratik yüklerinden kurtulmalarını sağlayacak. Bu da yeni tatil planları için seyahatsevelere yeni fırsatlar sunacak. Yurt dışı tatil planları yapanlar vizesiz seyahat etmenin rahatlığını yaşayacaklar ve görmeyi arzu ettikleri Avrupa şehirlerine istedikleri zaman rahatça gidebilecekler. Bu olumlu durumun yurtdışı tur taleplerinde yıl sonuna kadar yüzde 30-40 artış sağlayacağını öngörüyoruz.”
2016-03-12 21:43:00 459 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün

Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup