Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Unutkanlık için onu tüketin

Unutkanlık için onu tüketin

Havucun faydalarını biliyor musunuz?
Biyolog Vasfiye Goca Boran, hergün sabah akşam bir bardak taze sıkılmış havuç suyunun nutkanlık, alzheimer, kalp krizi, akciğer ve deri kanserine karşı önleyici olduğunu hatırlattı.

İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji bölümü mezunu Goca, " hazır meyve suları, gazlı içecekler yerine restaurant ve evlerde taze sıkma havuç, portakal, elma vd. meyve sularından 1- 2 bardak içmek vücut için faydalı. Vücudu zinde tutup, toksinlerden temizler. Havuç suyunu hergün sabah kahvaltı sonrası, akşam yemeğinden 2 saat sonra içmek, sonra başka bir şey yiyip, içmeden uyumak faydalı olur." dedi.

SİGARA VE DUMANINDAN UZAK DURUN
Sigaranın cildi kırıştırıp, başta unutkanlık olmak üzere pek çok hastalığa ve tahribata neden olduğunu, ev, araba ve iş yerlerinde sigara içilmemesi, içmek isteyenlere izin verilmemesini anlatan Vasfiye Goca Boran, sigaranın dumanı da içmek kadar zararlı diyor. Kanunla pek çok kapalı mekanda sigara içilmesinin yasaklanması, istatistiklere göre yurt genelinde sigara içme oranını düşürdüğü gösteriyor.Kendisinin evi ve arabasında sigaranın yasak olduğunu anlatan Boran . Herkesin ev ve işyerine gelen misafirlerine, sigara içirmemesini küçük levhalara yazılacak, sigaranın zararlarını anlatan yazılarla mani olması gerektiğini anlatıyor.

DİŞLERİ ÖNCE SARARTIP ÇÜRÜTÜYOR. SONRA ÇEKTİRİYOR
Sigara içen kadın ve erkeklerde dişlerin önce sararıp, çürüdüğü. Sonra çürük dişlerin çektirilip, yaptırıldığını hatırlatan Boran. Beyaz inci gibi dişlerin iş ve özel hayatta avantaj olduğunu. Saygınlık, sempati kazandırdığını Dişleri önce para verip çürütenler. Sonra tekrar para verip çektirip yaptırıyorlar. Seneler sonra sigara içtiklerine milyonlarca insan pişman oluyor.
2013-05-28 16:28:00 679 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün

Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup