Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Ünlüler doğum sonrası nasıl zayıflıyor?

Ünlüler doğum sonrası nasıl zayıflıyor?

Ünlülerin hamilelik sonrası doğum kilolarından kurtulmalarında birkaç önemli nokta var...
Heidi Klum

Doğum sonrası 6 ayda verdiği 14 kilonun sırrının motivasyon olduğunu söyleyen güzel yıldız, egzersiz yaparken fit resimlerini gözünün önünde bulundurarak bu motivasyonu sağladığını söylüyor. Ayrıca hedeflediği kiloya inene kadar her ay çıplak halinin fotoğrafını çekerek bir önceki ayla aradaki farkı görerek ekstra motivasyon sağladığını belirtiyor. Doğum sonrası verdiği kiloları aynı zamanda emzirmeye de borçlu olduğunu söyleyen Heidi, kilo vermek isteyenler için meyve, sebze, tavuk, balık ve yumurta gibi besinlerle yapılacak küçük atıştırmaların kişiyi tok tutacağını hatırlatıyor. 

Catherine Zeta-Jones 

Gebelik sürecinde aldığı 23 kiloyu Atkins diyeti ile vermiş. Bu diyetle düşük karbonhidratlı ürünler yerine yüksek proteinli ürünler tüketmiş. 

Reese Witherspoon 

Hamileliğinden 8 hafta sonra eski görüntüsüne kavuşan Reese, bunun için yoga, sağlıklı beslenme, egzersiz ve bolca yürüyüş yaptığını söylüyor. 

Angelina Jolie  

Ünlü aktris, kızı Shiloh\'ta aldığı kiloları yoga ile verdiğini söylüyor. Aynı zamanda zencefil kökü ve sarımsakla hazırlanan özel çayın da kilo vermesinde yardımcı olduğunu belirtiyor. 

Kate Hudson

Doğumda aldığı 28 kiloyu 4 ayda vermesini her gün 2-3 saat yaptığı egzersizlere borçlu. Beslenmesinde ise gün içine yayılmış, proteini yüksek, küçük atıştırmalıklardan yana seçim yapan ünlü yıldız bazı karbonhidratlar, tahıllar ve meyveleri hayatından çıkarmış. 

Jennifer Lopez 

Lopez, ikizlerine hamileliği sırasında aldığı 20 kiloyu iyi düzenlenmiş bir sistemle vermiş. Günlük 1400 kalorilik ihtiyacını 4 öğüne yaymış. 55 kilo olana kadar kırmızı eti hayatından çıkarmış. Diyet sebze ve meyvelerden oluşan beslenme planında her öğün protein almaya özen göstermiş. Su dışında sıvı tüketmeyen şarkıcı ayrıca haftada 4 kere 45-75 dakika arası egzersiz yapmış. 

Gisele Bündchen 

Oğlu Benjamin\'e hamileliği sırasında aldığı kiloları vermesini, ona büyük fayda sağlayan emzirmeye borçlu olduğunu söylüyor. Gebeliği sırasında da kilosuna çok dikkat ettiğini söyleyen model, sağlıklı beslendiğini ve egzersiz yaptığını söylüyor. Gebeliği sırasında çok kilo almamasının da önemli bir etken olduğunu belirten ünlü model, normal doğumun ve emzirmenin çok önemli olduğunu vurguluyor. 

Alessandra Ambrosio

Kızı Anja\'nın doğumundan 2 ay sonra eski formuna kavuşan 30 yaşındaki model, hergün 45 dakika kardiyo ve egzersiz yaptığını söylüyor. Hiçbir diyet uygulamadığını belirten model, formunu emzirmeye ve egzersizlere borçlu olduğunu söylüyor. 

Bunları nasıl yapacağım derseniz yanıtımız basit; ünlülerin doğum kilolarından kurtulmalarında birkaç önemli nokta var: Beslenme, egzersiz, emzirme ve motivasyon. Ünlüler için doğum sonrası galalarda güzel görünmek çok önemli. Bu nedenle çok kısa zamanda çok fazla kilo veriyorlar. Onların hedefi nereden çıkacağı belli olmayan kameralar karşısında iyi görünmek. Siz de kendinize bir hedef koyun. Bunun için bir plan çizin ve bu doğrultuda ilerleyin. Haftanın belirli günlerinde eşinizden veya yakınlarınızdan bebeğinizin bakımı için yardım alarak egzersiz yapabilirsiniz. Ünlüler gibi özel egzersiz eğitmenlerinizin de olmasına gerek yok. Eğer hiç egzersiz yapmamış iseniz kilo vermeniz biraz daha zor olacaktır. Fakat metobolizmanız hakkında alacağınız bilgiler ile hamilelilik öncesi halinize dönebilirsiniz. Christina Aguilera ve birçok ünlünün üzerinde durduğu bir konu da emzirme. Fakat kilo vermenize emzirme de tek başına etkili olmayacaktır. Bu nedenle emzirmeyi düzenli bir egzersiz programı ve proteini yüksek bir beslenme düzeni ile beraber götürürseniz tam başarıyı elde edebilirsiniz. 

HT Hayat
2014-07-07 02:53:00 2216 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün

Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup