Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Tutumlu bir anne nasıl olunur?

Tutumlu bir anne nasıl olunur?

Gün içinde yaptığınız harcamalara bir göz attığınızda ve biraz daha dikkatli olduğunuzda cebinizden paranın eksilmediğini göreceksiniz.
Elmalar ziyan olmasın...

Bebeğiniz için meyve püresi hazırladınız. Fakat bir tanesi çok fazla geldiği için yarısını kullandınız. Peki diğer yarısı çöpe mi gidecek tabii ki hayır. Bir diğer yarısını da akşama yapacağınız kurabiyenin içerisinde kullanabilirsiniz. Böylece akşam bebeğiniz yattıktan sonra eşinizle karşılıklı bir şeyler yudumlarken değişik bir tat hazırlamış olursunuz, hem de elmanız ziyan olmamış olur.

Ayrı yemek söylemeyin...

Haftasonu ailece yemeğe çıktınız ve sipariş verirken üç yaşındaki bebeğiniz içinde bir şeyler söylediniz. Peki o, bunların hepsini yiyebilecek mi? Yarım tabak bile söyleseniz yemek ziyan olacaktır. Bu nedenle kendinize onun da yiyebileceği bir şey ve onun için bir servis daha rica edin. Böylece hem yemekler ziyan olmamış olacak, hem de siz yemediği bir şey için boşuna para harcamamış olacaksınız.

Marketlerin indirimlerini takip edin!

Marketlerde bulunan indirim reyonlarından alışverişinizi yapmaya özen gösterin.

Faturaları ertelemeyin!

Evinizde sürekli bir kaos olması nedeniyle, sürekli yapmanız gerekenleri kaçırıyor olabilirsiniz. Özellikle geç yatırdığınız faturalar, size sonradan daha pahalıya patlayabilir. Bu nedenle evinizde yapmanız gerekenleri rahat yapabilmek için düzen sağlayın.

Hediyelerinize limit koyun!

Arkadaşlarınıza ve ailenize özel günlerde alacağınız hediyelerde bir limitiniz olsun. Özellikle ülkemizde kalabalık aileler çok olduğundan bayramlarda çok masrafa giriyoruz. Bunu düşürmek için pahalı şekerlemeler yerine daha uygun fiyatta olanlardan seçin.

Elektrikli eşyalara dikkat!

Odalarda kullanmadığınız aletleri kapatarak fişten çekin. Lambalar konusunda daha hassas davranın. Oturmadığınız odadaki ışıkları söndürmeye özen gösterin.

Kredi kartlarına dikkat!

Kredi kartlarınızın limitini aşmamaya, aylık kazancınızın karşılayamayacağı şekilde alışveriş yapmaktan kaçının. Taksitli alışverişlerinizde faiz oranlarına özellikle dikkat edin.

Dergi aboneliklerini deneyin!

Her ay sürekli okuduğunuz dergilere, aylık ücret ödemektense yıllık daha indirimli fiyatlı olan anlaşmalarına başvurun.

Kitap değişimlerine ne dersiniz?

Arkadaşınızda bir kitap gördünüz ve çok hoşunuza gitti. Kitabı gidip bir kitapçıdan almak yerine, okumak için ödünç alın. Eğer okuduktan sonra gerçekten kütüphanenizde olmasını istediğiniz bir kitapsa, daha sonra alırsınız.

Öğle yemekleri ne alemde?

Çalışıyorsanız ve şirketinizin bir yemekhanesi yoksa yemeğe sürekli para harcıyorsunuz demektir. Bunu daha karlı hale getirmek için çevrenizde uygun fiyata ev yemekleri yapan yerleri araştırın. Böylece hem daha sağlıklı yemekler yemiş hem de zarar etmemiş olursunuz. Ya da akşam bebeğinizi yatırdıktan sonra zamanınız ve gücünüz varsa ertesi gün için kendinize şirkette yiyebileceğiniz ve çevrenizi rahatsız etmeyecek yemekler hazırlayın. Bunlar salata veya zeytinyağlı yemekler olabilir.

Kısa mesafelere yürüyün!

Kabul ediyoruz gün içerisinde çok yoruluyorsunuz fakat bu geçici bir dönem. Gençken yırgunluktan çok fazla şikayet etmemek gerekir. Yaşlandığınız zaman bugünleri mumla arayacaksınız. Şimdi enerjiniz varken elinizden geldiğince fazla hareket edin. Eve geldiğinizde alışverişe çıkacaksanız, arabanızı almak yerine yürümeyi tercih edin. Bebeğinizi de arabasına oturtun soğuk havalarda sıkıca giydirin ve pusetinin korumasını da takın. Hem bebeğiniz ve siz temiz almış olursunuz, hem de arabanızı çalıştırmayarak zararlı

HTHayat
2013-06-01 14:10:00 2228 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün

Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup