Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Türkler tatilde bile yürümeye üşeniyor!

Türkler tatilde bile yürümeye üşeniyor!

Türkler yürümeyi en az sevenler arasında. Araç kiralayarak veya taksiyle gezmektense tatilde dahi vazgeçmiyoruz
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapıda... Pek çok kişi resmi tatili fırsat bilip kısa bir tatil yapmaya, yurt içi veya dışında görmek istedikleri şehirleri ziyaret etmeye hazırlanıyor.

Peki Türkler ve farklı ülkelerden turistler, birkaç günlük kısa tatillerde gittikleri şehirleri nasıl keşfediyor? En gözde yöntem yürümek mi, yoksa toplu taşıma mı? Seyahat arama sitesi momondo’nun yaptığı araştırmanın sonuçları şöyle:

- Dünya genelinde turistlerin en çok tercih ettiği yöntem, şehri yürüyerek gezmek. Yürümeyi en çok sevenler ise yüzde 79’la İsveçliler. Onları yüzde 78’le Finlandiyalılar ve Portekizliler takip ediyor. Türkler ise yüzde 56’lık oranla Çinliler’in ardından listenin sondan ikincisi konumunda.

- Benzer şekilde metrodan da çok hoşlanmıyoruz. İtalyanlar’ın yüzde 46’sı gittikleri şehri metroyla gezerken, Türkler yüzde 18’le sondan üçüncü durumda.

TATİLDE BİLE ARABA KULLANMAKTAN VAZGEÇMİYORUZ

- Türk turistler, ziyaret ettikleri şehri otomobille gezmeyi en çok tercih edenler arasında yer alıyor. ABD’lilerin yüzde 49’u bir kenti arabayla gezmeyi en çok tercih edenler olurken, Türker yüzde 38’lik bir oranla ikinci sırada yer alıyor. Türklerin hemen arkasında ise yüzde 37’yle Çinliler yer alıyor.

- Taksiyle rahat bir şekilde yolculuk yapmaktan da kolay kolay vazgeçmiyoruz. Bu alanda yüzde 12’yle Çinliler’in ardından ikinci sıradayız. ABD’liler de aynı oranlar ikinci sırayı paylaşıyor.

BİSİKLETE HOLLANDALILAR KADAR DÜŞKÜNÜZ

- Türk turistler, rehberli turlarla gittikleri şehri yakından tanımaya da oldukça düşkün. Bu alanın ilk sırasında yüzde 47 ile Ruslar, ikinci sırada ise yüzde 43’le Türkler yer alıyor.

- Tur otobüslerine ise en çok yüzde 49’la Çinliler ilgi gösteriyor. Onları yüzde 38’le Almanlar ve yüzde 34’le Ruslar takip ediyor.

- Bisikletle şehrin sokaklarını turlamayı ise şaşırtıcı ölçüde seviyoruz. Türkler, yüzde 17’lik oranla bu alandaki birinciliği bisiklet düşkünlüğüyle tanınan Hollandalılar ile paylaşıyor.

Leyditurk.com
2015-10-27 14:55:00 428 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün

Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup