Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Türkiye’de otele en çok hangi ülke para harcıyor?

Türkiye’de otele en çok hangi ülke para harcıyor?

Hotels.com verileri, Türkiye’de otel konaklaması için en çok hangi ülkeden turistlerin harcama yaptığını ortaya koyuyor.
Hotels.com tarafından hazırlanan geleneksel Otel Fiyat Endeksi (HPI), Türkiye’yi ziyaret eden yabancı turistlerin 2016’nın ilk yarısında otel odası için ne kadar harcama yaptığını* ortaya koyuyor.

Verilere göre, 2016’nın ilk yarısında Türkiye’de otel konaklaması için en çok para harcayan turistler İsrailliler. Bu ülkenin vatandaşları, ülkemize yaptıkları ziyaretlerde otel odası başına gecelik ortalama 428 TL ödeme yaptı. Veriler, İsrailliler’in Türkiye’deki otellere ayırdıkları bütçenin geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 12 oranında arttığını da ortaya koyuyor.

İSRAİL İLK SIRADA, İZLANDA İKİNCİ

Türkiye ziyaretlerinde otele en çok bütçe ayıran ikinci ülke İzlanda. Geçtiğimiz yıl oda başına 228 TL ödeyen İzlandalılar, bu yıl yüzde 66’lık artışla 378 TL ödedi. Üçüncü sırada ise Hotels.com’un Arapça hizmet verdiği ülkeler olan Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır, Bahreyn, Kuveyt, Lübnan ve Ürdün’den gelen turistler yer alıyor. Bu ülkelerden gelerek Türkiye’yi ziyaret eden turistler, otele gecelik ortalama 330 TL ödemeyi tercih etti.

AVUSTURYA 30’UNCULUKTAN 9’UNCULUĞA YÜKSELDİ

Listenin devamında yer alan ülkeler ise sırasıyla şöyle: Singapur, Meksika, Avustralya, Güney Afrika, ABD, Avusturya ve Hong Kong. Diğer yandan Avusturyalı turistlerin ödediği miktar, geçtiğimiz yıla göre büyük artış göstererek gecelik 282 TL’ye yükseldi. Böylece 2015’te listenin 30’uncu sırasında yer alan Avusturya, 9’unculuğa yerleşmiş oldu.

* Gösterilen fiyatlar, gecelik vergiler ve ek ücretler dahil olmak üzere ortalama fiyatlardır.
2016-12-19 13:32:00 360 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün

Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup