Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Toplu taşıma aracı kullananlar daha zayıf

Toplu taşıma aracı kullananlar daha zayıf

Şahsi araç yerine toplu taşıma araçlarını kullanan kişiler, ortalama 3 kilo daha zayıf.
Alman Der Spiegel dergisinin bir haberine göre, London School of Hygiene and Tropical Medicine\'den Ellen Flint\'in 7 bin 500 İngiliz üzerinde yaptığı araştırmada ilginç sonuçlar ortaya çıktı.

Az hareket ediliyor

Evinden çıkıp arabasına binerek iş yerinin önüne kadar gidip park edenlerin çok az hareket ettiklerine dikkat çekilen araştırmada, toplu taşıma araçlarına duraklara gidip binmek, duraklardan iş yerine yürümek gibi eylemlerin çok hareket edilmesini sağladığı belirtildi.

Hareketsizlik öldürüyor

Alman Federal İstatistik Dairesi\'nin yaptığı araştırmaya göre, Almanya\'da 2012 yılında çalışanların yüzde 14\'ü toplu taşıma araçlarını kullanırken, yüzde 66\'sı kendi aracıyla ve sadece yüzde18\'i bisikletle veya yaya olarak işe gidiyor. Uzmanlar, kendi aracı yerine toplu taşıma araçlarını kullanmanın, fazla kilolarla mücadelede etkili bir yöntem olduğuna dikkati çekiyor. Ayrıca, şeker hastalığı, kolesterol ve yüksek tansiyon gibi rahatsızlıklarda toplu taşıma araçlarıyla işe gitmek olumlu etkiler gösteriyor.

Ortalama 3 kilo daha zayıf

İş yerlerine kendi araçları yerine toplu taşıma araçlarıyla giden erkekler, araçlarıyla gidenlere göre ortalama 3, kadınlar ise 2,5 kilogram daha zayıf.

Erken ölüm nedenlerinden biri de hareketsizlik

Harvard Üniversitesi uzmanlarının 2012 yılında yaptırdıkları araştırmaya göre, dünyada her yıl 5 milyon insan fazla hareketsizlik yüzünden yaşamını yitiriyor. Erken ölümlerde görülen nedenler sıralamasında hareketsizlik 4. sırayı alıyor.
2014-08-21 20:56:00 809 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün

Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup