Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Temizlik yaparken bu bilgilerden faydalanın

Temizlik yaparken bu bilgilerden faydalanın

Hem zamandan kazanın hem de daha az yorulun...
Malzeme önlüğü
Temizlik malzemeleri, eldiven veya bezlerinizi bir kovada taşımak ya da birer ikişer odadan odaya götürmek yerine, eski bir önlüğünüzü malzeme önlüğü haline getirebilirsiniz. Bunun için önlüğün üzerine çeşitli büyüklükte cepler dikerek malzemeleri de üstünüzde taşırsınız.

Keten raf örtüsü
Kitaplığınız kapaklı değil de açık raflardan oluşuyorsa, kitaplar tozlanır ve tek tek tozlarını almak zahmetlidir. Kütüphanenin raflarının üst kısmına ketenden şeritler asarsanız kitaplarınızı tozlanmaktan korumuş olursunuz.

Mumlukların temizliği
Mum ışığında yemek veya müzik dinlemek gayet romantiktir ama sonra o mumlukları temizlemek gözümüzü korkutur. İçinde yanmış mum olan camları buzlukta bir kaç saat bekletirseniz, donmuş parçaların kolaylıkla çıkarıldığını göreceksiniz.

Süs bitkilerinin temizliği
Evinizdeki yeşil yapraklı bitkilerin yaprakları tozlandığında tek tek tozlarını almakla baş edilmez. En pratik yol duşa götürüp bu bitkileri yıkamaktır, temizlendikleri gibi kuruluktan da kurtulurlar.

Ağır eşyaların çekilmesi
Altlarını iyice temizlemek ya da yerlerini değiştirmek istediğiniz konsol gibi ağır mobilyaları döşemenizi çizmeden ve kendinizi sakatlamadan hareket ettirmenin kolayı var. İki temiz havluyu mobilyanın iki tarafından altına yerleştirin ve havluları yavaş yavaş kaydırın.

Küflenmeyi önlemek
Evinizi küften ve bunun kötü kokusundan korumak istiyorsanız, öncelikle en az yarım saat pencereleri açarak evinizi havalandırın. Küf, banyo mutfak gibi kapalı alanları ve rutubeti sever, bu nedenle eşyaların ıslak ve nemli kalmamasına, yüzeylerin temizliğine özen gösterin.

Abajurların temizliği
Kumaş abajur şapkaları tozlandığında, ev hayvanlarının tüylerini temizlemek için de kullanılan yapışkanlı rulo ile tozlarını alabilirsiniz. Abajur şapkasını sabit tutun, ruloyu çevirerek etrafında gezdirin.

Karafların kurutulması
Yağdanlık veya içki karafı gibi ağzı dar şişeleri yıkadığınızda, baş aşağı çevirip suyunu süzdürseniz de damlalar leke bırakabilir. Bunu önlemek için kâğıt havluyu rulo haline getirip şişenin içine sokun, bir süre sonra nemi çekecektir.
2013-06-14 16:59:00 1984 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün

Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup