Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Temizlik sırasında yapılan hatalar

Temizlik sırasında yapılan hatalar

Temizlik yaparken bu hatalara düşmemeye çalışın...
En çok hangi hataları yaptığınızı biliyor musunuz?

Başlarken organize olmamak

Öncelikle bir program hazırlayın ve ev temizliğinizi buna uygun kalarak yapın. Temizliğe, en sevdiğiniz  bölümden başlayın. Böylece daha keyif alarak yaparsınız. Odaları tek tek temizleyin, bir odayı tamamen  temizleyip bitirin sonra diğerine geçin. Böylece temizlik malzemelerini bir odadan bir odaya taşıma derdinden de kurtulursunuz.

Temizliğe tek başına kalkışmak

Uzun süreli temizlik yapmak kas ağrılarına ve kendinizi yorgun hissetmenize neden olabilir. Bu yüzden tek  başınıza temizliğin bütün yükünü almaya kalkışmayın. Ufak tefek işler için evdeki diğer bireylerden de yardım alın.

Doğru malzemeleri kullanmamak

Temizlik yaparken doğru malzemeleri kullanmazsanız daha fazla zaman kaybedersiniz. Örneğin diğer bezler  tozları etrafa dağıtırken mikrofiber bezler tozları toplayarak daha kolay temizlemenizi sağlar.

Önemli noktaların temizliğini atlamak
Bulaşık makinesi, jaluziler ve çöp kutuları gibi bazı yerlerin temizliği atlanabilir. Oysa onları temizlemenin püf  noktaları var. Bulaşık makinesinin sepetini çıkarın. Su ve sirke karışımını bir bezin üzerine dökerek makinenin  içini silin. Sonra boş makineyi yüksek ısıda deterjansız çalıştırın. Jaluzileri kapatın ve mikrofiber bez ile silin.  Sonra ters tarafa çevirip tekrar silin. Çöp kutunuzun kova kısmına 2 cm su koyup içine karbonat ekleyin. Biraz  bekledikten sonra su ile durulayın. Dış kısmını yıkayıp eski bir havlu ile kurulayın.

Aynı bezle temizliğe devam etmek

Eğer yüzeylerde neden çizgiler var diye merak ediyorsanız bunun tek suçlusunun kirli bezler olduğunu bilin. Bu  nedenle temiz bezleri yakınınızda tutun ve sık sık bez değiştirin ya da bezleri iyice yıkayın. Mikrofiber bez kullanıyorsanız duru suda yıkayın ve sıkıp temizliğe devam edin. Sadece toz alıyorsanız kuru mikrofiber bez  kullanın.
2013-12-19 03:28:00 742 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün

Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup