Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Su içerek genç kalın..

Su içerek genç kalın..

Az su içen kadınlarda daha kolay selülit oluşur ve saçlar canlılıklarını daha çabuk kaybeder.
Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, cildi çabuk yaşlanan kadınlara tavsiyelerde bulundu. İnsanın gençliğini ihtiyarlığı için yaşadığını dile getiren Saraçoğlu, suyun cildin genç kalmasında önemli bir yeri olduğunu vurguladı.

Saraçoğlu, "Bol su içeceksiniz. Günde en az 1,5 litre su içeceksiniz. Suyun yerini başka bir şey olmaz. 'Havuç suyu içeyim, portakal suyu içerim' demeyin. Az su içende selülit gelişir. Kadınlar erkeklere nazaran daha az su içer. Az su içen bayanların saçları canlılığını kaybeder. Su içeceksiniz. Su az içilirse saçları da matlaştırır. Acı, baharat, sarımsak ve domates çok faydalı. Sivilceleri olanlar bu gıdalara karşı ölçülü olacaklar" dedi.

CİLDİNİZİN NEFES ALMASINA İZİN VERİN

Maydanozun cildi tazelediğini kaydeden Saraçoğlu, "Anadolu köylüsünün pazarlara getirdiği küçük yapraklı maydanozlarda şifa saklı. İnsanın gözünü boyamak için yakışıklı elmaları satıyorlar. Ama tadı ve tuzu yok. Domatesi mevsiminde tüketmeye bakın. Topraktan alınan gıdalar çok faydalı ama onu değiştirmemeliyiz. Cildi örten bazı kozmetikler var. Bazı sanatçıları görüyorsunuz. Makyajsınız gördüğünüz zaman ciltte lekeler var. Cildinizin havayla temas etmesi lazım. Üzerine katman katman bir şeyler sürerseniz ekranda güzel görünebilir. İşin aslında ise cilde zarar verirsiniz" şeklinde konuştu.

GENÇ KALMAK İÇİN TEMİZ HAVADA DOLAŞIN

Ruh sağlığının cildi genç tuttuğunu ifade eden Saraçoğlu, "Cildinizin güzelliği için temiz havada dolaşın. Mümkün olduğu kadar katkı maddeli kimyasallardan uzak durun. Tıpkı proteinler gibi hareket eder. Vücuttan terleme yoluyla atamazsınız. Şimdi cildinizi tazelemek istiyorsunuz, lahananın faydasını görürsünüz. Lahanayı 15 dakika kaynatıp suyunu içtiğinizde yağ dokusundaki toksinleri atarsınız" diye konuştu.
2013-01-12 16:09:00 2876 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün


Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup