Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Stresten basit yöntemlerle uzaklaşın

Stresten basit yöntemlerle uzaklaşın

Stresten uzaklaşarak huzur içinde yaşayabilirsiniz.
- En sevdiğiniz yeri seçin, kafe, deniz kenarı veya orman, belki de evinizin balkonu. Kitabınızı açın ve her şeyi unutup o büyük aleme dalın. Zamanın nasıl geçtiğini anlamadan gerginliğiniz kaybolacak.

- Yürüyüşe çıkın. Mümkün olduğunca bol oksijeni olan yerleri tercih edin. Ancak öğle tatilinde bir kaçamak yapmayı düşünüyorsanız, atın kendinizi sokağa neresi olursa yürüyün.

- Zihninizi özgür bırakın. Meditasyon en iyi rahatlama tekniklerinden biridir. Sessizliğin içinde kaybolun. 15-20 dakika içinde her şeyden uzaklaşırsınız.

- Pek çok hayır kuruluşunda gönüllü olarak çalışabilirsiniz. İnsanlara yardım etmek değerlidir ve kendinizi iyi hissettirir. Yaşlılar, çocuklar veya hayvanlar için bir şeyler yapın. Stresinizden eser kalmayacaktır.

- Gerçekten yoğun stres altında yaşıyorsanız, özel hayatınız veya iş hayatınız sebebiyle gergin bir yaşamınız varsa, profesyonel yardım alın.

- Kokuların sizi sakinleştirip, güzel duygulara yönlendirdiğini biliyor muydunuz? Lavanta, okaliptüs, biberiye, greyfurt, karanfil ve nane gibi kokuları; ev, ofis ve araç içinde bulundurun. Mumlar ve oda kokularını kullanabilirsiniz.
2013-05-07 16:47:00 725 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün


Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup