Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

''Stresliyim uzak dur benden !''

''Stresliyim uzak dur benden !''

Sinirleri bozan stres altında yaşamını sürdürmek zorunda olan insanlar için tavsiyeler.
LEYDİTURK.COM/ ÖZEL

Haftasonu yaklaşıyor ve üzerinizdeki stres biraz olsun azalmadı. Bilindik stresten arınma yöntemlerini denediniz fakat bunlar başarılı olmadıysa sizi stresten arındırmaya yardımcı olacak 10 alternatif yönteme göz atın.

- Dişlerinizi fırçalayın. Evet belki garip gelecek ama günde 2-3 defa dişlerinizi fırçalarsanız hijyenden dolayı kendinizi daha rahat ve mutlu hissedeceksiniz.

- Oturur pozisyonda sırasıyla ayak, bilek, diz, bacak... boyna kadar önce kasları kasın ve nefes vererek kasları gevşetin. Bu hareketi günde 1 kez yapmayı deneyin.

- Eve yeni bir bitki alın ve onunla ilgilenin. Ölü yaprakları budayın, suyunu verin, yeni açan tomurcukların gelişimini takip edin.

- Stresli anlar çoğaldığında sizi rahatlatan bir resmi hayal edin veya bir kopyasını yanınızda taşıyın.

- 4 saniyede burnunuzdan nefes alıp, 8 saniyede ağzınızdan verin. Bu rakamlara sadık kalarak arada 1 dakika olacak şekilde günde 3-4 defa bu nefes egzersizini yapın.

- Olduğunuzdan daha dik oturmaya çalışın. Bunu sağlık olarak mutlaka yapmak gerekli olsa da  dik durmak özgüveninizi yükseltir ve daha az kaygı taşımanıza yardımcı olur.

- El yumaşıtıcı kremin verdiği his ve yaydığı koku ile dikkatinizi biraz olsun dağıtarak stresin yarattığı aşırı odaklanma durumundan sıyrılabilirsiniz.


Yasal Uyarı: Yayınlanan bu haberin tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilse dahi bu haber kullanılamaz. Kullanım ihlallerinde Haber3 Yayın Grubu yasal haklarını saklı tutar.
2013-03-07 18:04:00 1490 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün


Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup