Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Sonbahar Evleri

İç Mimar Meral Akçay

Sevgili Leyditürk okurları;

Bu hafta sizlere dekorasyonda sonbahar hazırlıklarından bahsetmek istiyorum. Artık yavaş yavaş yaz mevsiminin sonuna gelmekteyiz. Mevsimler değiştikçe biz de değişiriz. Ruhumuz, duygumuz değiştiği gibi yaşam alanlarımızda  mevsim değişikliklerine göre değişmelidir. Gelin sonbahar mevsimine yakışır dekorasyon tüyoları nelerdir göz atalım.

Sonbahar renkleri olan sarı, turuncu, kırmızı, gri  ve toprak renklerini evlerimizin dekorasyonunda etkili bir şekilde kullanabiliriz. Neşeli evler yaratmaktan ziyade daha sıcak ve sakin mekanlar yaratmak önemli bir ayrıntıdır. Sonbahar etkili evler yaratmak yada dekorasyonda bu etkiyi fazlaca hissetmek demek, kasvetli mekanlar  yaratmak anlamına gelmez. İnce ve zarif ayrıntılarla mekanlarda bu etkiyi hissetmek, hem çok etkilidir  hem de çok kolaydır.

Sonbahar, doğanın renk değiştirmesine şahit olmaktır. Bu durumu gözeterek tercih edeceğiniz renk kombinasyonları, dekorasyonda istenilen etkiyi ortaya koyacaktır. Örneğin yeşil ve mavi yastıklarınızı hardal sarısı, mürdüm, tarçın veya kahverengi renk yastıklarla yer değiştirebilirsiniz. Cam vozado sergilediğiniz renkli çiçek arajmanına kuru dallar veya gri güller ekleyebilirsiniz. Tek duvarınızda yapacağınız, boya veya duvar kağıdı değişikliği yine fazlasıyla etkili bir sonuç yaratabileceği gibi, mum, şamdan ve koltuk üzerine atacağınız şallar ile bu etkiyi dahada etkin hale getirebilirsiniz.

Toprak tonlarının hakim olduğu evlerde özellikle turuncu, sarı, açık bej objeler kullanmanız veya çerçevelerde var olan resimlerinizi sonbahar temalı resimlerle değiştirmeniz harika sonuçlar doğuracaktır.

Sonbahar renklerini, dokusunu, doğadaki mevsim değişikliğinin her detayını, evlerimizde hissetmenin sonu yoktur. Bu harika değişimi gözlemleyerek, dekorasyon için harika ipuçları edinebilirsiniz.

Sonbahar hüznün değil değişimin mevsimidir. Hüzünden uzak, harika değişimlerin ruhunuza üflendiği harika bir hafta diliyorum.

Sevgilerimle...
İç mimar Meral Akçay

www.fengshuiakademisi.com
www.borneomimarlik.com
meral@borneomimarlik.com
twitter.com/Meral_Akcay
instagram.com/icmimar_meralakcay

 
Paylaş
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün


Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup