Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Size en yakışan güneş gözlüğü hangisi?

Size en yakışan güneş gözlüğü hangisi?

Uzmanların önerileriyle yüz şeklinize en uygun güneş gözlüğünü seçin.
Bu yazın güneş gözlüğü trendi büyük çerçeveler, renkli ve çarpıcı modeller. Önemli olan sezon trendi kadar yüzünüze yakışan güneş gözlüklerini de tercih etmeniz. Peki, size en çok yakışan hangisi?

Oval yüz en şanslısı, en dikkatli olması gereken ise kalp şeklinde yüz hatlarına sahip olanlar.

Yüz hatlarınız güneş gözlüğü seçiminde en önemli unsur. Yuvarlak, oval, köşeli, kalp... Peki, siz hangi tip yüze sahipsiniz ve hangi yüze hangi güneş gözlüğü seçilmeli? İşte püf noktaları;

1465816350_face_atasun_sm_3.jpg

Eğer yuvarlak bir yüz şekliniz varsa; yüzünüzü daha ince ve uzun gösterecek güneş gözlüğü çerçevesi seçmelisiniz. Köşeli çerçeveler tercih edin. Güneş gözlüğünün sapını daha kalın seçerek yüzünüzü daha uzun gösterebilirsiniz. Çok yuvarlak güneş gözlüklerinden uzak durun.

1465816350_face_atasun_sm_1.jpg

Oval bir yüz şekline sahipseniz şanslısınız. Hemen hemen her güneş gözlüğü tipini rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Yüzünüzün doğal orantısını bozacak modellerden uzak durun. Ayrıca yeni trendleri takip etmek istiyorsanız, gönül rahatlığıyla deneyebilirsiniz.

1465816350_face_atasun_sm_5.jpg

Dikdörtgen ya da kare köşeli bir yüze sahipseniz; amacınız yüzünüzün bu keskin hatlarını daha da yumuşatmak olmalı. Güneş gözlüğü tercihlerinizi yuvarlak olan modellerden yana kullanmalısınız. Sezonun trendi ''Cat Eye'' güneş gözlükleri de köşeli yüzler için biçilmiş kaftan.

1465816350_face_atasun_sm_2.jpg

Yüzünüz alnınızdan çenenize doğru daralıyorsa yüz tipiniz üçgen demektir. Damla ya da Cat Eye güneş gözlükleri alnınızdan çenenize doğru geçişi yumuşatacağı için size çok yakışacaktır. Bu tip modelleri sevmiyorsanız, alt kısmı çerçevesiz olan metal güneş gözlüklerini de tercih edebilirsiniz.

1465816350_face_atasun_sm_4.jpg

Yüzünüz yanaklara ve çeneye doğru giderek daralıyorsa kalp şeklinde bir yüz tipiniz var demektir. Bu durumda geniş alnınızı daha dar gösterecek güneş gözlükleri seçmek doğru olur. İnce ve sade çerçeveler ve aviator olarak bilinen modeller oldukça uygun olacaktır. Desenli ve kalın çerçeveli güneş gözlükleri seçip yüz hatlarınıza dikkat çekmek doğru bir hareket olmayacaktır.

Leyditurk.com
2016-06-14 05:21:00 1807 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün


Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup