Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Sıcaklarda uyuyamıyor musunuz?

Sıcaklarda uyuyamıyor musunuz?

Sıcak havalarda uyumakta zorluk çekiyorsanız bir de bu yöntemleri deneyin.
Sıcak havalarda uyumaya çalışmak günlük hayatınızı etkliyor ve tüm gün yorgun dolaşıyorsanız bununla baş etmenin yolları var. Birkaç basit yöntemle uykuya dalmayı kolaylaştırabilirsiniz.

Islak çarşaf yöntemi: Uyumadan önce nevresimlerinizi bir poşet içinde buzluğa koyabilir daha sonra serin bir uyku için bu çarşaflarda uyuyabilirsiniz. Bu yöntem çok uzun geliyorsa uyuyacağınız kıyafeti nemlendirerek giymeyi deneyin.

Lavanta koklayın: Lavanta bilinen en rahatlatıcı bitkilerden birisidir. Stresli olduğunuzda ya da uyku öncesinde lavanta koklayabilirsiniz. Lavanta yağıyla şakaklarınıza ve bileklerinize masaj yapmanız da işe yarayabilir.

Duş alın: Uyumadan önce ılık bir duş alın. Çok soğuk suyla duş almak doğru bir yöntem değildir. Ilık bir suyla duş alıp vücut ısınızı birkaç derece düşürebilirsiniz. Böylece daha rahat uykuya dalabilirsiniz.

Bitki çayı için: Uyku öncesi rahatlatıcı bitki çayları içmek bilinen en eski yöntemlerden birisi. Papatya çayı, lavanta, yasemin, rezene çayı işinize yarayabilir.

Halılardan kurtulun: Evinizdeki ve özellikle yatak odanızdaki halıları yaz aylarında kaldırın. Halılar ısıyı içine hapsedip evin ve yatak odasının daha sıcak olmasına neden olur. Fayanslı bir odada uyumanız mümkünse uykuya dalmak daha kolay olacaktır.

Uyuyduğunuz odaya fan koyun: Uyumadan önce odanın bir köşsinde fan çalıştırın. Fakat fanın direkt size vurmamasını engellemelisiniz.

HT Hayat
2015-08-15 13:23:00 657 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün

Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup