Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Shakira’dan fit görünme sırları

Shakira’dan fit görünme sırları

Güzel şarkıcı Shakira, fit vücudunun sırlarını paylaştı.
Grammy ödüllü şarkıcı Shakira, düz karnının ve fit vücudunun sırlarını paylaştı. Reçete o kadar da acı değil, hatta keyifli...

“Haftada 3-4 kere içinizden geldiği gibi dans edin” diyor.

Bahar geldi, yaz kapıda, kadınlar kilo verme derinde; gibi klişe bir cümleyle başlamayacağım. Zira artık kadınlar sadece bikini giyecekleri mevsimde değil bütün bir yıl fit görünmek istiyor. Yani başkalarına güzel görünmekten çok, ayna karşısına geçtiklerinde kendilerini iyi hissetmek ve sağlıklı olmak için kilo kontrolü sağlamaya çalışıyorlar. Bunun için pek çok yol var. En ideali, sağlıklı bir diyet ve bol bol spor hatta dans. Ünlü dansçı Shakira mesela dümdüz karnını ve fit  vücudunu dansa borçlu. Activia’nın yeni yüzü olarak tüm dünyayı aktif bir yaşama çağıran şarkıcı, Türkiye’de özellikle kadınlar arasında dans, spor ve sağlıklı beslenme alışkanlıklarını yaygınlaştırmayı hedefliyor. “Sağlığa özen göstermek kişisel mutluluğun anahtarıdır ve benim için, kendimi iyi hissettiğimi göstermenin en iyi yolu da dansın gücünü kullanmak” diyen şarkıcı, düz bir karın için sağlıklı beslenme ve egzersiz önerilerini paylaştı.

Kadınlar güzellik ve mutluluğun peşinde koşuyor ama bunun yolu nereden geçiyor?

Kişisel mutluluğun sırrı, vücut sağlığına gösterdiğimiz özenden geçiyor. Egzersiz yapan, dans eden, doğru beslenen ve sağlığına özen gösteren insanların iç sağlığı, dış görünüşlerine de yansır. Bu sebeple hareketli bir yaşamı doğru beslenmeyle desteklemek, bedensel ve fiziksel mutluluk için çok önemli.

Malum soruyu soralım, düz karın her kadının hayali. Nedir sırrınız?

Düz bir karın ve fit bir vücudun olmazsa olmazlarının başında sağlıklı beslenme ve sağlıklı sindirim sistemi geliyor. Bunun için günlük öğünlerimize mutlaka yoğurt, ceviz, badem, tam tahıllı gıdalar, yulaf kepeği, keten tohumu ve zencefil gibi yiyecekleri dahil etmeliyiz. Özellikle probiyotik içeren yoğurtlar 15 gün düzenli tüketildiğinde karında şişkinliğin, kabızlığın ve sindirim sorunlarının önlenmesine yardımcı olur.

Bir de “hareket” diyeceksiniz...

Yürüyüş, spor veya dansı yaşam biçimi haline getirmemizde fayda var. Vücudumuzun alabileceği en iyi şekli alması için egzersiz ve özellikle dans, oldukça etkili yöntemler arasında yer alıyor.

Spor yapmaya üşeniyorsak...

Spor yapmaya üşeniyorsanız evde sevdiğiniz müzikler eşliğinde haftada 3-4 dört kere içinizden geldiği gibi dans etmeyi deneyin.
2014-05-04 14:32:00 1323 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün

Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup