Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Sevgilinize bu hediyeyi sakın almayın !

Sevgilinize bu hediyeyi sakın almayın !

Bu hediyeler Sevgililer Günü'nde daha çok tercih ediliyor, farkında olmadan hasta ediyor.
Sevgililer Günü’nün en çok tercih edilen iki hediyesi olan çikolata ve peluş oyuncakların astım krizlerini tetiklediği ifade edildi.

14 Şubat Sevgililer Günü hediyeleri arasında en çok tercih edilen çikolata ve peluş oyuncak, reflüye ve ona bağlı olarak da astım krizlerine yol açabiliyor. Prof. Dr. Yonca Tabak, "Sevgilinize aldığınız peluş oyuncak ya da çikolata reflüyü, dolayısıyla da astımı tetikleyebilir. Güzel bir gün planlarken, ummadığınız sonuçlarla karşılaşmayın" dedi.

Prof. Dr. Yonca Tabak, reflü hastaları için en büyük tehditlerden birisinin kakaolu gıdalar olduğunu belirterek, bu hastalar için çikolatanın yenmemesi gereken yiyeceklerin başında geldiğini ifade etti. Prof. Dr. Tabak, "Peluş oyuncaklar da toz tutmaya yatkındır. Bu nedenle alerjik nezle ve alerjik astıma neden olabilir. Hayatında alerji ve astım olan kişiler, astım hastası olanların reflüyü tetikleyecek kakaolu gıdalardan uzak durması, çikolata ve türevlerini tüketmemeleri gerekir. Bu insanlar reflüyü tetiklediği bilinen ve kafein içeriği çok olan çay, kahve, kola gibi asitli içecekler ve alkolden mümkün olduğunca uzak durmalıdır. Peluş ve tüylü oyuncaklarda ev tozu akarının bulunma oranı yüksek olduğu için bu tip oyuncak ve eşyalardan da uzak durmalıdır" diye konuştu.

İHA
2013-01-31 12:32:00 849 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün

Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup