Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Sembol Çiçekler

Feng Shui Uzm. Zeynep Akçay

Ev ve işyerlerimize yararlı Chi çekmenin en güzel ve keyifli yollarından biri de çiçeklerdir. Bir anlamda çözümleme araçlarıdır. Görsel olarak hoşluk katmalarının yanında hepsinin ayrı enerjileri, anlamları vardır. Bu makalemizde bu konuya değinmek istedim.

Konumlandırdığınız pusula yönünde yararlı Chi’yi artırırlar, berekete, şansa destek veririler. Renkler Feng Shui’de önemli bir konu, çiçeklerimizi de yerleştirirken hangi pusula alanında neyi temsil edecek dikkat edilmelidir.

Uygulamalarımızda en sık kullandığımız türleri sizlerle paylaşacağım.

ORKİDE

Orkideler, zarafetin, mükemmelliğin ve bereketin temsili çiçeklerdir. Artık hemen hemen orkide bulunmayan bir eve rastlamadım. Bu çiçekler muhteşem renkleriyle oldukça da popüler günümüzde. Orkideleri renklerine göre yerleştirmek de önemli. Örneğin; kuzey pusula yönünde beyaz bir orkide iş fırsatlarını artırır.

ŞAKAYIK

Şakayık En önemli Feng Shui çiçeklerindendir. Maddi fırsatlarınızı artırmak için Güneydoğuda, bekârlar aşkı bulmak için, evliler romantizmi artırmak için Güneybatıya konumlandırmalılar. Renk olarak pembe ve beyaz tercih edilmelidir.

LOTUS

Lotuslar gelecek şansını, yenilenmeyi, değişimi simgeler. Kuzey pusula yönünde bulundurmak rakipleriniz arasından sıyrılmanıza destek verir.

KASIMPATI

En sevdiğim ve en sık kullandığım çiçeklerdir. Etkileri müthiştir. Ben “Kahkaha çiçeği ”derim. Salonunuzda güzel bir vazo içinde kesinlikle bulundurun. Aile bireyleri arasındaki uyumun ve birlikteliğe nasıl omuz verdiklerine şaşıracaksınız.

Feng Shui Akademisi
Zeynep Akçay
Paylaş
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün


Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup