Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Selülitten kurtulmanız için pratik öneriler

Selülitten kurtulmanız için pratik öneriler

Kadınların korkulu rüyalarından biri olan selülitün önüne küçük önemlerle geçilebilmektedir.
Selülitten kurtulmak için en etkili yollardan biri düzenli olarak egzersiz yapmaktır. Selülitin asıl kaynağı hareketsizliktir. Ayrıca en doğru diyet programını uygulamak sizin yararınıza olacaktır. Egzersizler kasların gerilmesine neden olmaktadır. En etkili yollardan biri de bisiklet sürmek, yüzmek ve ip atlamaktır. Bisiklet karın ve kalçanız daki yağların erimesine sebep olarak kasların güçlenmesini sağlamaktadır. Merdiven inip çıkmakta selülitlerden kurtulma yollarından biridir ve oldukça etkilidir.

Bitki çayları içerek kalça egzersizleri yapmak vücuttaki ödemi atmanıza yardımcı olduğu için selülitlerden hızlı bir şekilde kurtulmanıza yardımcı olmaktadır. Ayrıca bol miktarda çilek ve kereviz yiyerek ödemelerden kurtulabilir vücudunuzdaki fazla suyu atabilirsiniz.

Kahve ve şekerli yiyeceklerden uzak durmalısınız. Yüksek topuklu ayakkabı giymeniz de önemlidir. İyice çiğneyerek yiyecekler yenilmelidir. Selülitli bölgeler soğuk suyla duş sırasında masaj yapılmalıdır. Kuruyemiş, kızartma ve ciplerden uzaklaşılmalıdır. Meyve suları tüketilmeli ve asitli içecekler tercih edilmemelidir. Sigara ve alkolden uzak durulmalıdır. Hamur işleri yenilmemelidir.
2012-11-01 15:53:00 1132 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün

Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup