Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Seks terapisi işe yarar mı?

Seks terapisi işe yarar mı?

Cinsel sorun yaşayan çiftler, terapi görerek bu sorunu aşabiliyor...
Seks terapisi, cinsel işlev bozukluklarının ve çiftlerin yaşadığı cinsel sorunların çözümü için gerçekleştirilen “konuşma seanslarının” adıdır ve sorunların kabul edilip ortadan kaldırılmasını amaçlar.  

Cinsel terapi nedir?

Cinsel işlev bozukluklarının ve çiftlerin yaşadığı cinsel sorunların çözümü için gerçekleştirilen ve cinsel sorunlardan kaynaklanan negatif duygu durumlarının iyileştirilmesi için kullanılan yöntemlerdir.

Çiftler ve cinsel terapist, terapi sırasında ne yapar?

Cinsel terapi, “konuşma seansları”nın adıdır. Kişiler, terapistin sorduğu soruları cevaplarlar. Amaç, sorunun kökenlerini tespit etmektir. Terapi sırasında kişiler giysilerini çıkarmazlar, terapistin yanında ya da o yokken odasında ilişkiye girmezler.      

Cinsel terapi seansları nasıl ilerler?

Terapistin kişiyi veya çiftleri tanıdığı ilk seansı takiben, video ve kitap gibi cinsel eğitim materyalleri verir. İlerleyen seanslarda kişisel hikâyeler anlatılır, bazı testler yapılır, gerekirse muayeneler önerilir. Çözüm için, başvurunun konusu olan sorunun fizyolojik mi yoksa psikolojik mi olduğu doğru tespit edilmelidir.

Cinsel terapinin faydası nedir?

Çiftler üzerini örttükleri, konuşamadıkları sorunları terapistin yönlendirmeleri ile konuşmaya başlarlar. Başbaşayken gerginlik sebebiyle kesintiye uğrayan, ilerleyemeyen iletişim cinsel terapi sırasında gerginlikler azaltılarak, giderek ortadan kaldırılarak konuşulur hale gelir. Konuşmaya başladıktan sonra kişiler, ortada bir sorun olduğunu ve birbirini suçlamanın bir işe yaramadığını kabul ederler. Sorunların kabul edilmesi ve iletişim yolunun açılması önemli bir aşamadır, fizyolojik ya da psikolojik çözümler bulmak böylece kolaylaşır.

HT Hayat
2016-03-20 10:34:00 6279 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün


Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup