Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Seks kadını güzelleştiriyor

Seks kadını güzelleştiriyor

Güzelleşmenin seks yaparak da mümkün olduğu ortaya çıktı.
3 bin 500 Amerikalı kadın üzerinde araştırma yapan bilimadamları, cinsel yaşamından memnun olan ve uzun yıllar seks yapan kadınların genç ve güzel kaldığını ortaya çıkarttı.

Mutluluk hormonu salgılanıyor

Seks sırasında kan basıncının artması, kasların çalışması ve mutluluk hormonunun aşırı derecede salgılanması kalıcı güzellikte önemli etkenler arasında. Haftada 3 defa seks yapan kadınlar, en az 10 yaş daha genç ve güzel görünüyorlar!

Stresi de önlüyor

İyi bir cinsel hayatın, beyin için de yararı büyük. Bunun sebebi ise beynin cinsel ilişki sırasında normalden çok daha fazla çalışıyor olması.

Üstelik seksle birlikte başağrısı, stres gibi sorunlar da son buluyor. Kısacası, hem genç ve güzel kalmak hem de sağlığınızı korumak için uzmanlar seksi öneriyor.

Düzensiz cinsel yaşam uyku sorununa yol açıyor

Amerika'da yapılan bir araştırmada, düzenli cinsel yaşamları olan veya spor yapan kişilerin uyku sorunlarıyla çok daha az karşılaştığı ortaya çıktı. Tucson Üniversitesi uzmanlarınca 520 denek üzerinde yapılan araştırmada, "orta aralıklarla, düzenli" seks yapan kişilerin, cinsel yaşamı sorunlu olanlara göre yüzde 75 oranında daha az uyku sorunuyla karşılaştığı bildirildi.

Uzmanlar, bu durumun spor yapmayla ilgisi bulunduğunu, "seksin de bir çeşit spor" olduğunu belirttiler. Tucson Üniversitesi uzmanları, düzenli cinsel yaşamları olmayıp düzenli spor yapan kişilerin de, hem seks, hem spor yaşantısı bulunmayanlara oranla daha rahat uyuduğunu kaydettiler.
2013-08-02 13:19:00 4197 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün

Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup