Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Sarışınların çekiciliği ispatlandı

Sarışınların çekiciliği ispatlandı

Bu araştırma sarışın olmayan kadınları kızdıracağa benziyor...
Londra Metropolitan Üniversitesi’nde yapılan araştırmanın sonuçları sarışın olmayan kadınları kızdıracağa benziyor çünkü çalışmanın sonuçlarına göre erkekler sarışın kadınları çekici buluyor.

Londra Metropolitan Üniversitesi’nde yapılan araştırmada erkeklerin  %27 oranında sarışınları tercih ettiği ortaya çıktı.

Çalışmanın sonuçlarına göre erkekler en çok karşısındakileri küçümseyen kahkahalar atan kadınları itici buluyor.

Çalışmayı gerçekleştiren ekibin lideri Psikolog Dr. Simon Moore her beş erkekten birinin kadınlarda ilk olarak gözlere baktığını belirtti.

Araştırmaya katılan erkeklerin sadece %3’ü manken fiziğinde kadınları hoş bulduğunu söylerken erkeklere göre kıvrımlı hatlar ‘’mükemmel’’ ölçülerden daha çekici.

Dr. Moore,‘’Erkekler tercihleriyle ilgili daha gerçekçiler, özellikle mankenlerin, meslekleri gereği sahip olduğu vücutların gerçek olmadığını düşünüyorlar.’’ dedi.

İÇGÜDÜLERİMİZ BİZİ YÖNLENDİRİYOR

Bilim insanları tercihler üzerinde yaptıkları çalışmalarda gülümsemenin ve gözlerin mutlu bir hayat, kıvrımların ise doğurganlıkla eşleştirildiğini söyledi.

Dr Moore,‘’Her şey evrimimizle ilgili, hormonlarımız bize nelere dikkat etmemiz gerektiğini söylüyor’’ dedi.

Kriterlerimizi oluşturuken, asıl amacımızın stresten uzak ve destekleyici partnerler bulmak olduğunu belirten Dr. Moore, tercihlerimizde içgüdüsel olarak fiziksel özelliklerden yardım aldığımızı belirtti.
2012-11-10 11:39:00 3215 Paylaş
Yorumlar

Toplam 1 yorum eklendi.

  • Atilla11/11/2012 12:02

    Istek her Insanda vardir. Bazisi Siyah Sacli, veya Sarisin. Evlilikten sonra Istek degistirmek , bir Insananin yapabilecegi en büyük hata.Sarisin olsun, Brünnet, Siyah Sacli, görüyoruzki cogu Iliskiler hic birbirine Uymamakta. Burada Zenginligin her seyi satin aldigi görülmekte, bunlara kanan Kadin,Erkek, birbirlerine ne kadar yanlislikla yaklastiklari, gözden kacmiyor. Herhangi Hanimin yada Erkegi, gündeminde Iskalayan, Güzellikler. Kendilerine sorarlar. ACABA MUTLULARMI.? Ilginize Tesekkürler.

Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün


Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup