Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Sağlıkla yaşamanız için küçük tavsiyeler

Sağlıkla yaşamanız için küçük tavsiyeler

Sağlıklı insanlar yaptıkları işlere daha kolay motive olmaktadırlar.
Morallerini yüksek tuttukları için psikolojik olaylardan fazla etkilenmezler. Sağlıklı bir hayat yaşamak ve hastalıklardan korunmak için yapılması ve dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Alkol sağlık açısından son derece zararlıdır. Bu nedenle alkol tüketiminin azaltılması gerekir. Sağlıklı ve dengeli beslenmeye özen göstermeniz gerekir.

Vücuda gün içinde gerekli olan protein ve vitaminlerin alınması gerekmektedir. Günde 2-2,5 litresu içmeye sağlığınız açısından dikkat etmelisiniz. Bolca spor yapmak ve düzenli uyumak sağlık için önemli bir yere sahiptir. Uyuşturucu maddelerden uzak durulmalıdır. Gece uyurken cep telefonunuzu bulunduğunuz odadan uzak bir yere koyun. Aşırı tuzdan uzak durun.     

Gün içerisinde oksijenli ortamlarda bulunmaya çalışın. Stres kansere neden olduğu için stresten uzak kalmalısınız. Sigara içiyorsanız azaltmaya çalışın. Gün içerisinde sürekli hareket ederek egzersiz yapmaya çalışın. Yanmış yiyecekler ve kızartmalardan mümkün olduğunca uzak durun. İç çamaşırlarınızı kaynatarak temizleyin. Ayrıca elektronik araçlardan da mümkün olduğu kadar uzak durmaya özen göstermelisiniz.
2012-11-01 15:55:00 1449 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün

Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup