Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Sağ kolunuzda 11'den fazla ben varsa...

Sağ kolunuzda 11'den fazla ben varsa...

Özellikle sağ kolunda 11'den fazla ben bulunan kişilerde cilt kanserine yakalanma riski daha fazla...
Cilt kanseri riskinin ben sayısıyla bağlantılı olduğunu ortaya çıkaran İngiliz bilim insanlarının iddasına göre, kolunda 11\'den fazla ben bulunanlarda cilt kanserine yakalanma riski daha fazla. \"British Journal of Dermatology\" dergisinde yayımlanan çalışma, vücudunda 100\'den fazla ben olan kişilerin cilt kanserine yakalanma riskinin normalden beş kat fazla olduğunu ortaya çıkardı. 

King\'s College London araştırmacıları tarafından yapılan araştırmaya 3 bin ikiz katıldı. Araştırmacılar, ikiz kadınları 8 yıl boyunca gözleyerek cilt tipleri, çilleri ve benleriyle ilgili bilgi topladı. Bilgiler, cilt kanserinin bir türü olan melanom teşhisi konulan 400 erkek ve kadından elde edilen veriyle karşılaştırıldı.

Sağ kolunda olanların yakalanma riski daha yüksek

Sağ koldaki benlerin sayısının vücuttaki bütün benlerin göstergesi olduğunu ortaya çıkaran araştırmacılar, cilt kanseri riskinin hastanın sahip olduğu ben sayısıyla bağlantılı olduğunu belirledi. Buna göre sağ kolunda 7\'den fazla ben olanların cilt kansere yakalanma riski, bütün vücudunda 50\'den fazla ben olanlardan dokuz kat fazla. Sağ kolunda 11\'den fazla ben olanlarda ise cilt kanseri görülme olasılığı, vücudunda toplam 100 ben olanlardan daha yüksek.

Kimyasal maddeler, ultraviyole ışınları ve sigara tüketimi gibi etkenlerin cilt kanserine neden olduğu sanılıyor. Cilde rengini veren melanosit hücrelerinde görülen melanom, cilt kanserine bağlı ölümlerin yaklaşık yüzde 75\'ine yol açıyor.
2015-10-21 13:32:00 1438 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün


Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup