Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Ruj mu parlatıcı mı sürsem?

Ruj mu parlatıcı mı sürsem?

Ruj tercihini neye göre almalısınız?
Hangisi daha iyi görünür?

Ruj çeşitlerinde yoğun renk seçenekleri var. Kırmızı vaya ten rengi rujla kadınsı bir görünüm elde edebilirsin. Genelde bütün rujlar mat ve kremli oluyor. Yeni formüller ise, renkli dudak parlatıcıları gibi dudaklara ışıltı veriyor.

Nerede kullanılır?

Akşamları, iş yerinde veya görünümünüzü tamamlamak isteyeceğiniz zamanlarda ruj kullanabilirsiniz. Fotoğraf çektirirken de ruj ideal.

Hafta sonları veya dışarı çıkarken parlatıcı kullanabilirsiniz. Özellikle gözlerinizi öne çıkarmak istediğiniz zamanlarda tercih edin. Dumanlı gözler parlatıcı ile ideal.

Hangisi daha dayanıklı?

Genellikle rujlar iki saat dayanır. Birşey yiyip içtiğinizde bu süre yarıya iner. Sıcak içecekler rujun ana malzemesi malmumunu eritir, yağlı yiyecekler ise ağzınızı silemiz gerekir. Bazı rujlar birşey yiyip içseniz de çıkmayacak bileşenler içeriyor.

Parlatıcılar rujlara göre daha kısa ömürlü oluyor ancak bunların da uzun ömürlüleri var. Daha fazla kalıcılık için dudaklara önce shea yaz özü içeren renksiz parlatıcı uyguladıktan sonra ardından renki parlatıcı sürebilirsiniz.

Yaş önemli mi?

Ruj akması veya dudak kenarındaki çizgilere bulaşması kötü olur. Kremsi, mat formüllü rujlar saten rujlara göre daha uzun süre kalıcılık sağlar ve akmaz.

Lise öğrencisiysen pembe tonlar havalı olabilir. Sofistike görünüm için şeftali, gül ve karamel tonlarında fazla parlak olmayan renkleri deneyebilirsiniz. En güzel seçim doğal dudak rengini vurgulayan parlatıcıdır.
2013-03-08 17:15:00 1441 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün


Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup