Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Romantik kutlamalarda abartıdan uzak durun!

Romantik kutlamalarda abartıdan uzak durun!

Sevgililer Günü’nde kutlamalarda abartıdan uzak durun, ilişkisi olmayanların kırılganlığını artırmayın.
Uzmanlar Sevgililer Günü’nde çiftlere kutlamalarda abartıya kaçmamaları konusunda uyarıda bulunarak, “İlişkisi olmayan insanlar bu dönemde daha hassas, kırılgan ve yalnız olur” hatırlatmasını yaptı. Bu günün çiftler arasında kutlama yapmanın yanı sıra ilişkilerde yeni adımlar atmak ve var olan sorunları çözmek için de büyük fırsat olduğuna dikkat çekti.

Uzmanlar, Sevgililer Günü kutlamalarının çiftleri mutlu ederken ilişkisini yeni bitirmiş ya da uzun zamandır ilişkisi olmayan insanları olumsuz etkileyebileceğine dikkat çekerek çiftlere,  “İlişkisi olmayan insanlar bu dönemde daha hassas, kırılgan ve daha yalnız hissederler. Özellikle kadınlar bu konuda daha da hassas olur. Bu yüzden kutlamaları abartıya kaçmadan yapın” uyarısında bulundu.

Bu özel günün eğlenceli olmasının yanı sıra ilişkilerde yeni adımlar atmak ve var olan sorunları çözmek için de büyük bir fırsat olduğunu açıklayan PSYCASE Eğitim ve Psikolojik Danışmanlık’tan Uzman Klinik Psikolog Merve Saraçoğlu, çiftlere bu günün ilişkileri açısından dönüm noktası olması için uzman tavsiyelerinde de bulundu.

İşte Uzman Klinik Psikolog Merve Saraçoğlu’ndan Sevgililer Günü tavsiyeleri…

Pahalı Hediyeler Almayın!

Bütçenizin sorumluluğu size aittir ancak aşkınızın yoğunluğunu pahalı hediyeler değil sözleriniz ve davranışlarınız ifade eder.

Sorunları Ertelemeyin!

Sevgililer Günü’nden önce tartışma yaşadıysanız ya da çözümleyemediğiniz bir probleminiz varsa bu sorunu Sevgililer Günü’nden sonraya ertelemeyin. Kutlamanıza aranızdaki sorunu çözdükten sonra devam edin.

İlişkinizi Konuşun!

Kendinize özel bir saat ayırıp ilişkiniz hakkında konuşmak için Sevgililer Günü en iyi fırsat. Bu romantik günün enerjisiyle birbiriniz hakkındaki olumlu ya da olumsuz düşüncelerinizi, partnerinizden beklentilerinizi, partnerinizin sizden beklentilerini, kısacası ‘Siz’i konuşun.

Yeniden Başlayın!

Sevgililer Günü’nü milat olarak kabul edip geçmişteki tartışmalarınızı, kırgınlıklarınızı geride bırakın. Bu romantik gün ile birlikte birbirinize ve ilişkinize bir şans daha verin.

Eve Kapanmayın!

Bu dönemde bir ilişkinizin olmaması Sevgililer Günü’nü kutlamanıza engel değil. Arkadaşlarınızla ya da ailenizle çıkabilir, hayatınızda sizi seven ve sizin de sevdiğiniz birçok kişi olduğu için bu günü keyifle kutlayabilirsiniz. Bundan sonra “hiç ilişkim olmayacak” diye de düşünmeyin ve geçmiş ilişkinizde yaptığınız hatalarla yüzleşip kendinizi gelecek ilişkinize hazırlayın.

Sevdiğinizi Söyleyin!

Sevdiğiniz kişilere sevginizi ifade etmekten çekinmeyin. Kimi insan sevgisini hareketleriyle göstermeye çalışır ancak sözcüklerin etkisi o kadar büyüktür ki karşınızdaki insanın sizi tamamen anlamasını ve sağlar.

Leyditurk.com 
2015-12-31 13:09:00 1833 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün

Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup