Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Regl ağrılarına: Civan Perçemi

Regl ağrılarına: Civan Perçemi

Civan Perçemi bitkisi, kadınların birçok derdine çare oluyor.
Kadın Hastalıkları Uzmanı Dr. Nevzat Kılıçkıran, Civan Perçemi bitkisinin 15 - 55 yaş arası kadınların birçok sorununu çözebilecek kadar etkili olduğunu açıkladı.

Dr. Nevzat Kılıçkıran, Civan Perçemi ekstraktının tüm kadınlar tarafından tercih sebebi olabileceğini ifade etti.

Ayrıca Civan Perçemi bitkisi yüksek oranda östrojen içerdiği için kadınlarda cilt kırışıklıklarını engellemektedir. İnsan bedeninde östrojen azaldıkça cilt kırışıklığı başlar. Civan Perçemi organik bileşikler açısından oldukça zengin bir bitkidir. Uzun yıllar boyunca kanama durdurucu ve damar büzücü etkisinden dolayı, hemoroid tedavilerinde de etkili bitki olarak da bilinir. Hemoroid sorunu olanlar özellikle Civan Perçemi ekstraktını dahilen kullanabildikleri gibi, dış hemoroidde tampon olarak haricen uygulayabilirler.

Antienflamatuar ve spazmolitik özellikleri ile menopoz ve aybaşı dönemi ağrılarında etkilidir. Geniş yelpazeli olarak gram (+) ve (-) mikroorganizmalar ve Candida türü mantarlara karşı bakterisid , bakteriostatik ve antimikotik etkileri ile, jinekolojik enfeksiyonlarda başarı ile kullanılır.

Tüm kadınlara önerim; bu kadar güçlü etkileri olan ve sanki bayanlar için yaratılmış gibi görünen bu harika bitkinin varlığını keşfetmeleri ve doğal yollardan birçok sorunlarının nasıl çözülebildiğini görmeleridir.

Ayrıca bu bitkinin meme kanserini önlemede çok büyük bir rolü de vardır. İtalya Milano Üniversitesi'nde yapılan bir araştırmada Civan Perçemi, östrojen aktivitesini arttırdığı belirtilmiştir. İçerindeki Apigenin ve Luteolin etkin maddeleri östrojen reseptörlerini ( α ve β ) aktive etmektedir. Yüksek orandaki östrojen içeriği oluşmamış meme kanserlerinin önlenmesinde oldukça etkilidir.
2013-09-09 02:11:00 1534 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün


Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup