Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Özel hayatınız takip altında !

Özel hayatınız takip altında !

Sandığınızdan daha fazla kişi sizin neler yaptığınızı gizli gizli takip ediyor.
F-Secure Labs’in yaptığı bir araştırmaya göre, dünyadaki en popüler 100 URL’nin sadece % 15’i kullanıcılar tarafından erişiliyor. Geri kalan % 85’lik kısım, sizin ziyaret ettiğiniz siteleri takip eden üçüncü parti yazılımlar tarafından takip ediliyor. En önemlisi, bu üçüncü parti sitelerin büyük çoğunluğu sizi takip ederken, alışkanlıklarınız ve ziyaret ettiğiniz siteler hakkında profilinizi oluşturmaya başlıyor. Farkında olmasanız bile bu takipçi siteleri hergün milyonlarca kişi kullanıyor. Sizin hakkınızda toplanan bilgilerden ise, reklamcılık ve pazarlama sektöründe faydalanılıyor.

Çaresiz değilsiniz, kendinizi koruyabileceğiniz yollar var, şimdi masaüstü bilgisayarınızda da bundan faydalanmanız mümkün. F-Secure’in özel hayatı korumak için geliştirdiği basit kullanımlı çözümü Freedome, dünya çapındaki milyonlarca akılı telefon, tablet ve masaüstü bilgisayara tek tuşla koruma olanağı sunuyor.  Geçtiğimizde yapılan etkinlikten bu yana Freedome, dünya çapında 900 milyon yasadışı takip isteğini engelledi. Freedome ’un Windows versiyonu, tek bir üyelikle kullanıcılara, kendilerini yasadışı takip sistemlerine, hacker ’lara ve istihbarat örgütlerine karşı hem bilgisayarda hem de mobil cihazda görünmez yapma olanağı sunuyor.

Windows için Freedome sürümü artık, kullanıcıların arama motorlarında yaptığı işlemlerin takip edilmesini  engelleyen bir Gizli Arama özelliği de sunuyor. Gizli Arama özelliği sayesinde, yaptığınız aramalar ve kullandığınız kelimeler arama motoruna anonim olarak ulaştırılıyor. Freedome gerçek IP adresinizi gizleyerek her daim anonim kalmanızı sağlıyor.

“F-Secure, arama motorlarının gücünü özel hayata saygı ile birleştiriyor. Böylece özel bilgileriniz güvende kalıyor.” F-Secure Tüketici Güvenliği Başkan Yardımcısı Samu Konttinen konuyla ilgili yorumlarına şöyle devam etti “Ailenizin bile tüm arama geçmişinizi öğrenmesini istemiyorsunuzdur. Peki, bu bilgiyi niye başkalarına sunasınız ki?”
2015-02-05 17:00:00 999 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün

Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup