Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Öksürüğün ilacı: Ballı kahve

Öksürüğün ilacı: Ballı kahve

Günde üç kere sıcak suya karıştırılarak içilen ballı kahve öksürüğe iyi geliyor.
Bilimadamlarının son araştırmasına göre üç haftadan uzun süren öksürüğe karşı en etkili ilaç günde üç kere sıcak suya karıştırılarak içilen ballı kahve..

500 GRAM BAL 70 GRAM KAHVE

Solunum yolları enfeksiyonunu takiben ortaya çıkan öksürük tedavisinde ballı kahvenin kortizondan bile etkili olduğu ortaya çıktı. İngiliz tıp dergisi Primary Care Respiratory Journal\'da yayınlanan İranlı doktorların yaptığı araştırmada üç haftadan fazla devam eden öksürük şikayeti olan 55\'i erkek 97 hasta üç gruba ayrıldı. Birinci gruba içinde 500 gram bal ve 70 gram hazır kahve, ikinci gruba içinde 320 miligram bir kortizon olan \'prednizolon\' üçüncü gruptakilere ise içinde balgam söktürücü \'guaifenesin\' bulunan 600 gramlık macunlar verildi.

Hastalardan üç macunu bir çorba kaşığı alarak bir bardak sıcak suda eriterek bir hafta boyunca 8 saat arayla günde üç defa içmeleri istendi. Öksürük skorları ballı kahve içen grupta tedavi öncesi 2.9\'ken tedavi sonrası 0.2\'ye, kortizon içen grupta 3 olan skor tedavi sonrası 2.4\'e, guaifenesin içen grupta ise tedavi öncesi 2.8 olan öksürük şiddeti 2.7 olarak tespit edildi.
2013-11-03 14:57:00 954 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün


Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup