Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Öğrenciler YÖRSAN'ı ziyaret etti

Öğrenciler YÖRSAN'ı ziyaret etti

Türkçe Olimpiyatlarına katılan öğrenciler YÖRSAN’ı ziyaret etti.
Madagaskar, Mozambik, Bangladeş, Arnavutluk ve Pakistan’dan gelen öğrenciler Yörsan İstanbul ofisini ziyaret etti.

Yörsan çalışanlarıyla Madagaskar, Mozambik, Bangladeş, Arnavutluk ve Pakistan’dan gelen öğrencilerle keyifli bir sohbet yaptılar.

Yörsan Yönetim Kurulu Üyesi Fahri Yörük Türkçe Olimpiyatlarına katılan öğrencilerle ilgili şunları söyledi:  “Hepsi kendi dallarında bronz, gümüş ve altın madalya almış başarılı öğrencilerdi. Bize başarılı oldukları dallarda şiirler okuyup şarkılar söylediler. Özellikle Bangladeşli kız öğrencinin Sakarya şiirinden çok etkilendim çünkü yabancı birisinin o şiiri bir Türkün yasayacağı duygu ve hisle okuması gerçekten çok hoşuma gitti. Televizyonda gördüğümde de şarkıları türküleri ezberden okuyorlardır diye düşünüyordum ama sohbet ettiğimde anladım ki bir Türk kadar olmasa da çok ileri derecede Türkçe biliyorlar ve Türkçeyi çok güzel konuştuklarına şahit oldum. Onlara bu eğitimi veren öğretmen de gelmişti kendilerini yürekten kutladım. Çünkü asil mimar onlar.

Fahri Yörük: “Ben olsam gidemezdim”

Yurtdışındaki Türk Okullarında çalışan öğretmenlerin çok ama çok zor görev üstlendiğini söyleyen Yörsan Yönetim Kurulu Üyesi Fahri Yörük şu samimi duygularını paylaştı: “Kendimi onların yerine koyuyorum da bana böyle bir şey sorsalar hiç bilmediğin yabancı bir ülkeye hiç bir menfaat olmadan gider misin diye herhalde 3-4 kez düşünüp sonrasında olumsuz yanıtlayabilirdim. Düşünsenize varını yoğunu bırakıp envay türlü hastalıkların kol gezdiği, fakirliğin tavan yaptığı, ülkenin yarısının değil internetten; televizyondan radyodan elektriğin varlığından bile haberi olmadığı bir yere gitmeyi? Ve karşılığında size herhangi bir maddi bir şey verilmeyecek! Gerçekten canı gönülden tebrik ediyorum. Allah, hocalarımızın  hepsinden razı olsun. Allah’ın sayesinde onların vesilesiyle belki de 15-20 yıl sonra 180 ülkede Türkçe kendi dillerinden sonra ikinci bir dil olacak. Bu hızla, bu inançla ve bu aşkla devam edilirse demiş olduğum şey hiçte yapılamayacak bir şey değil.”
2013-06-19 19:08:00 1050 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün

Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup