Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Ofiste yaz nasıl geçer?

Ofiste yaz nasıl geçer?

Avansas.com, alınan siparişleri analiz ederek tüm yaz çalışmak zorunda kalan ofis çalışanlarının sıcakla baş etme yöntemlerini belirledi.
İstanbul’da zaman zaman yağmurlu günler yaşansa da yaz mevsimi artık kendini iyice hissettirmeye başladı. Okulların da kapanmasıyla birlikte pek çok aile tatile, yazlıklarına gitmiş olsa da nüfusun büyük çoğunluğu kısa molalar dışında tüm yazı çalışarak geçirecek. Türkiye’nin internetteki ilk ve en büyük ofis marketi Avansas.com verileri yazı ofiste geçirecek çalışanların yaz sıcaklarıyla başetme yöntemlerini ortaya koydu.

Ofislerin vazgeçilmez içeceği; Kahve ve çay

Ofislerin A’dan Z’ye tüm ihtiyaçlarını 5000’den fazla stoklu ürün çeşidiyle karşılayan Avansas.com’da, yaz aylarının gelmesiyle içecek satışlarının da bir hayli arttığı görülüyor.  Avansas.com verilerine göre; yaz aylarında ofislerde en çok içecek tüketimi artıyor. Ancak beklenenin aksine soğuk içecekler değil, yazın da şampiyonu kış aylarında olduğu gibi kahve ve çay. Haziran - Eylül döneminde en çok sipariş edilen ürünler arasında kahve ve süt ürünleri, ardından dökme çay geliyor. Kahve ve çayı, su ve soda takip ediyor. Soğuk ve gazlı içecekler ile enerji içeceklerinin satış oranları da yaz aylarında artıyor. Çay ve kahve hem kadınlar hem erkekler arasında en çok tercih edilen içecek ama Türk kahvesinde durum değişiyor. Kadınlar erkeklerden daha fazla Türk kahvesi içmeyi tercih ediyor. Tabi bu içeceklerin tüketimine paralel olarak tüm yaz boyunca oldukça fazla kullan at bardak ve karıştırıcı sipariş ediliyor. İçecek tüketim tercihi, hava sıcaklıklarındaki farklılıklardan dolayı bölgelere göre de değişiklik gösterebiliyor. Ege, Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu gibi yaz aylarının daha sıcak geçtiği bölgelerde gazlı içecekler daha fazla tüketiliyor.

Sıcaktan bunalan klima, vantilatör satın alıyor

Yaz mevsiminde satışı artan ürünler arasında içeceklerden sonra ikinci sırada klima, vantilatörler ve ıslak mendil geliyor. Gerçek bir serinlik deyince ilk akla gelen ürün olarak klima satışları yaz aylarında oldukça artıyor. Kış aylarında da kullanılabiliyor olması klima satın alma oranını da arttırıyor. Klima dışında ofis çalışanlarının daima pratik ve düşük maliyetli bir diğer serinleme yöntemi de vantilatör. Gerek masa tipi gerek ayaklı gerekse buhar serinletme özellikli vantilatörleri satışa sunan Avansas.com, yanıbaşında bir serinlik isteyen, bir esinti olsun diyenlere birçok farklı serinleme aracı sunarak sıcak ve bunaltıcı günlerde işletmelerin bu ihtiyaçlarını en hızlı şekilde karşılamalarını sağlıyor. Islak mendiller de yaz aylarında satışı artan ürünler arasında yer alıyor. Islak mendil yaz aylarında temizlik ürünü olmasının yanında bir serinleme malzemesi olarak da kullanılıyor. Serinlerken maliyetlerini düşüren işletmeler ise Avansas marka ıslak havluyu tercih ediyor. Özellikle ofis dışında çalışan saha satış ekiplerinin ıslak mendil kullanımı da yaz aylarında artış gösteriyor. Yazın daha fazla sipariş edilen ürünlerden biri de ofis tipi mini buzdolapları. İçeceklerin ve özellikle suyun soğuk olmasının önemli olduğu yaz aylarında mini buzdolabı satın alan ofislerin sayısında da artış yaşanıyor.
2015-07-09 16:05:00 1650 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün

Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup