Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Obeziteye savaş açan gıdalar

Obeziteye savaş açan gıdalar

Fazla kilolar çeşitli hastalıkları beraberinde getiriyor.
Sağlıklı ve fit olmak için doğru besinleri tercih etmeniz yeterli. Dr. Fevzi Özgönül hem sağlıklı hem de obeziteye savaş açan gıdaları şöyle sıralıyor...

Enginar: Karaciğer dostu olarak bilinen enginar, içerdiği vitamin-mineral yoğunluğu ve anti toksin özelliği ile birçok hastalıkta destek tedavi olarak kullanılıyor. Enginar aynı zamanda mide ve sindirim sistemi dezenfektanı olarak da bilinmektedir. Bunun dışında kalp hastalıklarında, romatizma, gut, safra kesesi ve karaciğer rahatsızlıklarında faydalıdır. 
 
Bezelye: Protein, lif ve nişasta açısından zengin bir sebzedir. A, B, C vitaminlerinin yanı sıra demir, potasyum ve fosfor gibi mineralleri de içinde barındıran besleyici bir sebzedir. 
 
Bakla: Kuru bakla, taze baklaya göre daha besleyicidir.Ayrıca bakla B1, B2, B6 ve K vitaminlerinin yanı sıra potasyum ve magnezyum mineralleri açısından da oldukça zengindir. 
 
Ispanak: Vücudun direncini artırır, özellikle sonbaharda nükseden hastalıklara karşı vücudu korur. Kemik ve dişleri güçlendirir.
 
Havuç: Unutkanlığa karşı kullanımı yaygındır. Son yıllarda erken bunama, Alzheimer, kalp krizi, kronik baş ağrılarında, deri ve akciğer kanserine karşı kullanılmaya başlanmıştır.
2014-10-08 16:53:00 870 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün


Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup