Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Obezite kireçlenmeye neden oluyor

Obezite kireçlenmeye neden oluyor

Kireçlenme, kadınlarda ve obezite hastalarında daha çok görülüyor.
Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Mustafa Altuner, obez hastalarda ve bayan hastalarda kireçlenme rahatsızlığına daha çok rastladıklarını bildirdi.

Diz hastalıklarının her yaş grubundan insanda görüldüğünü söyleyen Altuner, \"Her yaş grubunda diz şikayetleri mevcut oluyor. Dizdeki rahatsızlıklar hastanın aktivitesine, yaşam koşullarına göre değişiyor\" diye konuştu.

20-50 yaş arası hastaların yaşam şekillerine göre diz hastalıklarının ortaya çıktığının altını çizen Altuner, \"20 ila 50 yaş arasındaki hasta grubumuz daha çok spor aktivitelerine veya yaşam şekillerine göre sıkıntıları olabiliyor. 50 yaşından sonra menüsküs ve halk arasında kireçleme diye bilinen kıkırdak hastalıklarına daha çok rastlıyoruz\" ifadesinde bulundu.

Altuner, \"Özellikle bayan ve obez hastalarda ve genetik yatkınlığı varsa daha çok kireçleme denilen hastalıklarla karşılaşıyoruz. Erken teşhis olduğunda hastalık ilerlemeden tedavi etmiş oluyoruz. Başlangıç seviyesinde olan hastalarda medikal ve fizik tedavi yöntemleriyle rahatsızlıkları sonlandırabiliyoruz. İlerleyen dönemlerde ameliyat gerekse bile bu tedavi yöntemleriyle ameliyat olasılığını ötelemiş oluyoruz\" diye konuştu.

Altuner, Gece ağrısı olan, yürümekte güçlük çeken hastalarda protez ameliyatları yapıyoruz. Hastalarımız memnun kalıyor ve şikayetler son buluyor. Bu ameliyatlarda hasta ve hekim arasındaki uyum çok önemli ki sonuç yüzde yüz başarılı olsun\" dedi.
2013-11-09 18:04:00 540 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün

Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup