Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

O çocuklar alkole daha erken tanışıyor

O çocuklar alkole daha erken tanışıyor

Ailesinde sevgi görmeyen çocuklar bağımlı madde ve alkolle erken tanışıyor.
Uzmanlar, anne ve babaların çocuklarına karşı sevgi göstermesini bunu yürekten yaparak hissettirmesi gerektiğini belirtiyor.

Yeşilay Cemiyeti Manavgat Şube Başkanı Fatih Kaplan, yaptığı açıklamada, Yeşilay'ın konunun uzmanlarına yaptırdığı araştırmaya göre anne ve babasından gereken sevgi ve ilgiyi göremeyen çocukların gelişme çağında zararlı madde ve alkol kullanmaya daha erken başladığını söyledi. Anne ve baba sevgisinin hava, su ve yemek gibi temel ihtiyaç olduğunu anlatan Kaplan, anne ve babadan sevgi görmeyen çocukların ya aşırı saldırgan ya da içine kapanık zararlı madde ve alkol kullanımına meyilli olduklarını kaydetti.

Ülkede sigara kullanma yaşının 11, alkol kullanma yaşının 12'ye düştüğünü hatırlatan Kaplan, "Yarın geç olmadan çocuklar aile içinde anne ve babadan sevgiyi doya doya yaşamalı. Sevgi yürekten olmalı ki, çocuklar sevgiyi hayatlarını karartacak yalancı sevgilerde aramasın. Sevgi fakirliliğinin telafisi yok. " diye konuştu.

Psikolog Arif Özutku, küçük yaşta ailesinden sevgi gören çocukların kendilerini ifade etmede özgüvenlerinin tam olduğunu söyledi. Çocuğun karakter oluşumunda anne ve baba sevgisinin dengeli verilmesi gerektiğinin altını çizen Özutku, ebeveynin çocuklarının ileri de tinerci, alkolik, kaldırım ve köprü altlarında yatmaması, madde bağımlısı ve zararlı madde düşkünü olmaması sevgi vermede cimrilik yapmamaları gerektiğini kaydetti.

Cihan
2013-01-03 13:50:00 961 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün


Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup