Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Meslekler İçin Şans Getiren Şekiller ve Renkler

Feng Shui Uzm. Zeynep Akçay

Şirketleri, ofisleri, işyerlerini dekore ederken, Feng Shui uygulamaları yaparken önemle üzerinde durduğumuz konulardan bir olan renkler ve şekilleri değerlendirme şeklimizin önemli bir parametresinden bahsedeceğim sizlere. Mobilya, aksesuar seçerken yaptığımız tercihlerin aslında bizlere şans mı şanssızlık mı, başarı mı başarısızlık mı getirebileceğini tercihlerimiz belirliyor aslında. Kimileri doğru olanı içgüdüsel olarak seçer, kimileri de bu kadar şanslı olmaz. İşi şansa bırakmayacak ve size hizmet edecek tercihleri yapabilmeniz açısından bu makale size bir kılavuz olabilir.

Su elementi tarafından yönetilen kamu hizmetleri, ithalat-ihracat… Meslek grupları için şanslı renkler beyaz, grinin her tonu, siyahtır. Tercih edilmesi gereken şekiller kıvrımlı, özellikle besleyen döngü etkinleştirilerek yuvarlak formlar, şekiller mükemmel olur

Ağaç elementi tarafından yönetilen meslekler yancılık, medya… İçin şanslı renkler yeşilin her tonu, açık mavi, siyah, koyu mavi, koyu kahveler tercih edilmelidir. Dikdörtgen ve kıvrımlı form ve şekiller uygundur. Ağaç elementi tarafından yönetilen meslekler, şirketler, iş yerleri konik üçgen şekil kullanmaları kayıplara neden olur.

Ateş elementi tarafından yönetilen meslek grupları; enerji, finans… Yeşilin her tonunu, mor kırmızı, turuncu, altın renkleri, parlak sarılar kullanmalıdır. Kırmızı rengi kullanırken dikkatli olunmalıdır. Kırmızının baskınlığı, dengesizliği çalışanlar arasında uyumsuzluk ve tartışmalara çekişmelere sebep olur. Dikdörtgen şekiller, ovaller, üçgenler mükemmel seçimlerdir.

Toprak elementine ait meslekler; döviz büroları, finans şirketleri, güvenlik şirketleri… Turuncu, kırmızı, mor, kerem, tüm toprak tonları, kum rengi ve vizon renklerini harmanlayarak kullanmalılar. Kare ve üçgen şekil ve formların kombinasyonu mükemmel bir üretim döngüsü oluşturur.

Metal elementine ait sektörler; otomotiv sanayi, mühendislik şirketleri… Beyaz, grinin her tonu ve toprak renkleri ile birleşim yapmaları mükemmel şanslara sebep olur. Yuvarlak ve kare form ve şekiller tercih edilmelidir. Üçgen prizma şekiller metal elementini sekteye uğratır.

Sevgiler

Feng Shui Uzmanı
Zeynep Akçay

 
Paylaş
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün


Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup