Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Menopozun belirtileri nelerdir?

Menopozun belirtileri nelerdir?

MENOPOZ! Kadınlar bu konuyu duyunca bir duraklarlar.
Menopoz zaman geldiğinde bütün kadınların yaşayacağı bir gerçektir. Kesinlikle bir hastalık değildir. Doğal olarak menopozun başlama yaşı 40-55 yaş arasıdır. Kadınların doğurganlığını kaybedip yaşlılık dönemine adım attığı dönemdir menopoz.

Menopoz zamanında adet kanamalarında azalma ve sonrasında kesilme söz konusu olur. Çarpıntı ve sıcak basmalar başlar. Çevrenize baktığınızda soğuk havalarda tişört ile dolaşan orta yaşlı bir bayan görürseniz bilin ki menopozdandır.

Menopozda olan kadınlar oldukça sinirli olurlar. Her şey için sürekli ağlarlar. Hatta bu ağlamalar nöbet şeklinde bile olabilir. Unutkan olurlar. Ciltlerinde kurulaşma, saçlarda dökülmeler olur.

Eklem ağrıları başlar. Of! Of! Of! , Ay! Ay! Ay sözleri fazlaca duyulur.

Kadınların en çok kafalarına taktıkları sorunlardan biri olan kilo almalar da menopoz döneminde en çok karşılarına çıkmaktadır. Uykusuzluk, gece terlemeleri oldukça sık görülür. Cinsel ilişkiler de menopoz döneminde farklılık gösterir. Vajinal kuruluk, ağrılı cinsel ilişki.

Halsizlik ve hareketlerde yavaşlama da belirtiler arasında sayılabilir.

Menopoza giren kadınların bu dönemi bir hastalık ve eksiklik olarak algılamaları karşılaşılan en büyük sorundur. Bu dönemi en iyi ve sağlıklı atlatabilmenin sırrı kadınların bu süreci doğal olarak karşılamalarından geçer. Bu zaman içinde en azından bunu kabullenip yaşamayı öğrenene kadar eşlere çok iş düşmektedir. Eşlerin olduğundan daha fazla hoşgörülü olmaları gerekmektedir.

Unutulmamalıdır ki, bu dönem geçici bir dönemdir.
2012-10-27 13:23:00 1459 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün

Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup