Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Meme ameliyatlarının incelikleri

Meme ameliyatlarının incelikleri

Küçük cerrahi dokunuşlarla çok daha kolay şekillenen memeler, kadınların ihtiyaç ve isteklerine göre yeni formuna kavuşuyor.
Meme küçültme, dikleştirme ve büyütme ameliyatları sayesinde güzel ve sağlıklı bir görünüş mümkün.  Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Akın Yücel doğal görünümlü meme ameliyatlarını ve yapılan yanlışları anlatıyor.

Zaman ve kültüre göre değişse de ideal kadın figürü olarak kabul edilen bazı evrensel nitelikler var. Dolgun ve dik memeler, kadın güzelliğinin ve çekiciliğinin simgesi haline gelse de ideal göğüs büyüklüğüne dair bir görüş birliği yok. Fakat Batılı toplumlarda kum saati olarak tabir edilen ince bel, büyük meme ve geniş kalça vücut tipine sahip kadınların mükemmel dengede olduğu değerlendiriliyor. 

Gençliğin kanıtı olan dik duruşa sahip memelerin, meşhur kalem testinden geçen büyük memelerden daha doğal durduğunu belirten Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Akın Yücel, büyük memelerin de çekiciliğin sembolü olduğunu söylüyor. 

Meme Oranı Diye Bir Şey Var

Estetik cerrahi uzmanlarının bildiği gibi araştırmacılar mükemmel memeyi elde etmek için meme oranlarını keşfetti. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Akın Yücel; “meme üst yarısı toplam meme hacminin yüzde 45’ini oluştururken meme alt yarısı da yüzde 55’ini oluşturmalı” diyor. Genel geçerliliği olmasa da araştırmalara göre, meme ucunun yarısı, 20 derecelik açıyla yukarı işaret etmeli ve sutyensiz halde dış bükey durmamalı.

Meme Dikleştirme 

Dikleştirme ameliyatları, memeler büyükse küçültme ile birlikte, küçükse protez ilavesi ile yapılıyor. Hızlı iyileşme süreci, kısa iz, güzel ve kalıcı şeklin bu ameliyatlar için de geçerli olduğunu belirten Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Akın Yücel; “Dolgun bir görüntü elde etmek isteyen hastalar meme estetiği ameliyatlarında artış yaratıyor. Memelerin tam şeklini alması yaklaşık 3 ay sürüyor.” diyor.

Doğal Görünmeyen Meme Ameliyatlarının Nedenleri

1. Doğal olmayan sertlikteki memeler yan döndüğünde, eğildiğinde ya da ayaktayken aynı şeklini koruyor ve bu doğal kabul edilmiyor. 

2. Alt meme kısmında kat oluşturmuyorsa meme doğal olmayan sertliğe sahip kabul ediliyor.

3. Büyük iki top şeklindeki göğüsler doğal sayılmıyor.

Meme Ameliyatları Hakkında Merak Edilenler

Meme büyütme ameliyatlarında amacın memeyi sadece büyütmek değil aynı zamanda şekillendirmek olduğunu söyleyen Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Akın Yücel, konulacak protezin seçiminde hastanın isteklerinin yanı sıra vücut yapısı, göğüs kafesinin durumu, cilt yapısı gibi faktörlerin önemine vurgu yapıyor. Eskiden aynı hacimde tek bir protez varken, artık aynı hacimde ama farklı şekil ve boyutlarda çok sayıda protez üretiliyor. 

Böylelikle her vücut yapısına uygun bir silikon protez bulmak mümkün oluyor.Uygun hastalarda meme protezlerinin adale altına değil, adale zarının altına konulması ameliyat sonrası ağrıyı azaltmakta ve iyileşme sürecini çok kısaltmakta. Ayrıca protez sınırlarını gizlemek ve proteze daha doğal bir görünüm kazandırmak için yağ enjeksiyonlarına başvurmak da son yılların önemli trendlerinden. Meme büyütmede hem silikon protez, hem de yağ enjeksiyonlarının kullanıldığı bu hibrid yönteme “kompozit mamaplasti” adı verilmekte.

Büyük memeler çok genç yaşlarda çekici gibi görünse de, kısa sürede yer çekiminin etkisi ile şeklini kaybediyor ve sarkıyor. Ayrıca boyun, sırt ve omuz ağrıları ve zamanla omurgalarda kalıcı bozukluklar gibi fiziksel olumsuzluklar da görülebiliyor. Prof. Dr. Akın Yücel’e göre, meme küçültme ameliyatından sonra çok az ağrı olabiliyor, hasta aynı gün evine dönebiliyor ve 3 gün sonra işe başlıyor. Bu teknikle çok kısa bir izle güzel bir meme şekli oluşturuluyor ve memeler formunu çok uzun süreler koruyabiliyor.

Leyditurk.com
2015-12-08 14:28:00 830 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün

Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup