Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Medikal İngilizce ile teknoloji iç içe

Medikal İngilizce ile teknoloji iç içe

Medikal İngilizce ile Teknoloji İç İçe : www.tipingilizcesi.net'te!
İnternetin hızla gelişmesi ve yayılması sebebiyle dünya hiç olmadığı kadar küçülmüş, arasında 10.000 kilometre mesafe olan insanlar saniyeler içerisinde birbirinden haber alabilir hale gelmiş, sosyal medya üzerinden yaşanan herhangi bir sıkıntının binlerce insan tarafından duyulabilir olması sağlanmıştır. Bu durum insan hayatını değiştirmiş ve ev cihazları üzerinden internete bağlanma, giyilebilir internet teknolojileri gibi alanlarda gelişmeler görülmeye başlanmıştır. Bu durum insan hayatının yanı sıra mesleklere de yansımaya başlamış ve birçok meslek tarih olduğu gibi birçok meslek de evrilmiştir. Ancak neredeyse insanlık tarihi kadar eski olan bazı meslekler için herhangi bir değişim olmamış, üstüne bu alanlarda gösterilen teknolojik gelişmeler sayesinde birçok yeniliğe imza atılmaya başlanmıştır. Bu alanlardan biri de tıp bilimidir. Tıp bilimi insanlarda görülen hastalıkların tespit ve düzeltilmesi işlemleri üzerinde yoğunlaşmış ve bunu yaparken de teknoloji ile oldukça içli dışlı olmuştur.

Ayrıca teknoloji ingilizceye de etki etmiştir. Teknolojinin gelişme merkezinin Amerika olması ve Amerika\'nın resmi dilinin ingilizce olması sebebiyle teknolojik gelişmeler ve teknolojik zihazlarda ingilizce terimler kullanılmaya başlamıştır. Bu durum tıp bilimi için de geçerlidir ve tıpta kullanılan ingilizce için tıp ingilizcesi ya da medikal ingilizce tanımı yapabiliriz.

Bugün ingilizce ve tıbbi ingilizce terimlerini bilen doktor dünyanın herhangi bir noktasında mesleğini yapabilir. Tabi bu durumda ona medikal ingilizce kitapları yardımcı olacaktır.

Tıp ingilizcesi fakültelerde alınacak eğitimlerle öğrenilebileceği gibi çoğu doktor tarafından mezuniyetinden sonra tıp ingilizcesi kursları yardımı ile öğrenilmektedir. Öğrenilen bu mesleki ingilizce sonrası doktorlar katılacakları uluslar arası konferans ve sempozyumlarda rahatlıkla konuşma yapabilir ve dinleyici olabilirler. Hazırlanacak olan makale ve yazılarda yardımcı olaran tıp ingilizcesi sözlüğü edinilebilir ve destek sağlanabilir.
2014-03-01 18:55:00 628 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün

Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup