Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Leke Sorunu Işık Peelingi ile Çözülüyor

Pervin Dinçer

İster kadın isterse erkek olsun lekeler yüzümüze gölge düşürüyor. Özellikle de kadınlar için oldukça can sıkan cilt lekeleri her kadının hayalini kurduğu doğallığı da yok ediyor. Cilt lekelerinden kurtulamayacağını düşünen birçok hemcinsim ilk iş olarak bu sorunlarını gizleyen fondötenlere ve hata örtücülere sığınıyor. Artık cilt lekeleriyle mücadelede dünyada kabul gören ve etkileri gözlenmiş güvenilir sistemler var. Bu sistemlerin en çok konuşulanlarından ve dahası yüz güldüren sonuçlar sunan sistemlerden biri de Işık Peelingi.

Cilt lekesi tedavisinde oldukça başarılı sonuçlar sunan Işık Peelingi, özellikle de fazla makyaj yapmaktan hoşlanmayan fakat cilt lekelerini kapatmak için kendini buna mecbur hissedenlerin yüzünü güldürüyor. Son derece komplike bir sistem olan uygulama hem kadınların hem de erkeklerin bu sorundan kurtulmasına yardımcı oluyor. 

Uygulamanın başka sistemlerle entegre edilerek çok daha verimli sonuçlar sunması sebebiyle, bu sistemlere hakim bir uzman tarafından gerçekleştirilmesinin önemi de artıyor. Yıllarca pek çok insanı maddi ve manevi olarak yıpratan ezberlenmiş ve tek tip uygulamalar, farklı cilt tipleri ve sorunlarında umut vaat edip felaket elde edilmesine neden oldu. Altına çizerek hatırlatmak isterim ki her cilt kendi çözümünü belirliyor. Yani öncelikle sorunun doğru analiz edilmesi ve cilt tipine, sorununa bağlı olarak kişiye özel bir ilerleme planı çıkarılması gerekiyor.

Yapılacak ilk iş sorunu belirlemek ve bu duruma uygun bir plan geliştirerek bu plan dahilinde hareket etmek. Genel hatlarıyla söz etmek gerekirse Lazerle Karbon Peeling dediğimiz uygulamayla ciltte,  kabuklanma yaratmadan peeling yapıyoruz.  Eğer cilt lekeleriniz dışında çilleriniz de var ise o zaman farklı lazerler de kullanabiliyoruz. İşlemlerin ardından uyguladığımız Işık Peelingiyle birlikte cildinin hassasiyetine uygun ince bir soyulmayla birlikte işlem yapıyoruz.

Uygulamada iki farklı solüsyon kullanılıyor. Bunlar sırası ile cilde uygulanıyor ve ardından ciltte hekimin kararına göre 6-9 saat boyunca kalacak olan kalın bir tabaka mask krem uygulanıyor. Kişi daha sonra mask kremi yüzünden temizleyip ev kullanım ürünlerine geçiyor.

Burada önce cildi besliyoruz. En önemli özelliklerinden biri de bu peeling sisteminin ciltte incelme yaratmadığı gibi cilt kalitesinde yükseliş gözleniyor. Anlaşılacağı gibi komplike bir bakım ve tedavi sistemi. Destekliyor ve etkisini sağlamlaştıracak sistemlerle entegre ediyoruz. Sonuçlar yüz güldürücü oluyor. Bu sistemde uzman seçiminin önemini özellikle vurgulamak isterim.

Cilt ve vücut sorunlarının çözümüne yönelik sistemlerin doğru kullanılmaması, uygulanması gereken protokoller dışında protokoller uygulanarak sistemin yararsız hatta zararlı hale getirilmesi de söz konusu. Güzelliğin ve ümidin peşinde koşarken cildimizin daha beter bir hale gelip canımızı iyiden iyiye sıkmasını istemeyiz, öyle değil mi?

Işık Peelinginin en önemli avantajlarından biri de seansların,  cildin problemine, lekelerin yoğunluk ve ölçeğine bağlı olarak belirlenmesiyle birlikte genelde tek seans uygulanıyor olması. Bazı bazı leke problemlerinde daha etkili sonuçlar elde etmek için 2.seans gerekebiliyor.  İşlemin daha başarılı olması için uygulamadan sonra sosyal hayattan 3-7 gün kadar uzak kalmak gerekebiliyor ve ciltte ince ince soyulmalar gözlemlenebiliyor. Evde kullanılması için uzman tarafından verilen ev bakım ürünlerinin kullanımına özen göstermek de şart. Kişi sonuçları 3.haftadan itibaren görüyor ve tek seansın yeterli olduğu kişiler,  1,5 ay içerisinde lekelerinden kurtulmuş oluyor.

Hatırlatmak da fayda var: “Lekelerimden tamamen kurtuldum” diyerek bazı noktaları göz ardı etmeyin, cildinizi güneşten korumaya devam edin.  Hormonal problemlerin de yeniden lekelenme yaratabileceğini unutmayın. Bir de etkili ve doğru sonuçlar için her zaman ihtiyacınız olan uygulamalar için uzman ellere başvurun.
Güzelliğinize...
Paylaş
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün

Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup