Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Kulak kirini sirke ile temizleyin

Kulak kirini sirke ile temizleyin

Sirke ve alkol kullanarak kulak kiriyle başa çıkmak oldukça kolay.
Kulak kiri pek sevilen bir şey olmamakla beraber kulağımızı böcekten, bakteriden ve mantardan koruyor. Uzmanların \'kulak çubuğu kullanmak zararlıdır\' uyarılarına rağmen pek çoğumuz kulak çubuklarını kullanıyoruz. Ancak artık sağlığımızı riske atmadan kulaklarımızı temizleyebileceğiz.

\"Kulak kiriyle başa çıkmak oldukça kolay\"

Daily Mail\'de yer alan habere göre; ABD\'li Pediyatri Uzmanı Dr. David Hill, \"Kulak çubukları kulak sıvısını iyice aşağıya doğru itiyor, orada biriken sıvı orta kulakta enfeksiyona neden olabiliyor. Ancak kulak kiriyle başa çıkmak oldukça kolay\" diye konuştu.

\"Kulağınızı alkol ve sirke karışımıyla temizleyin\"

Kulağı alkol ve sirke karışımı ile temizlemek gerektiğini belirten Dr. Hill, birkaç damla damlatılan alkol sirke karışımının kulak kirini sıvılaştırarak daha rahat akmasını sağladığını ve böylece kirin daha kolay bir şekilde dışarıya çıkacağını söyledi.

Dış kulağın oldukça hassas olduğunu söyleyen Dr. Hill, \'Kulaktaki kir, böceklere karşı fiziksel bir bariyer oluşturur. Kulak içini enfekte edebilecek bakteri ve mantara karşı ise kimyasal bir bariyer oluşturur\" şeklinde konuştu.

Dr. Hill, yüzücülerin sürekli kulaklarında sorun yaşamasının nedenine de dikkat çekerek, \"Bu sorun, sporcuların kulaklarında kulaklarını koruyacak kadar sıvının kalmaması nedeni ile ortaya çıkar\" dedi.

\"Kulağın dış yüzeyinin haftada 1 temizlenmesi yeterli\"

Dr. Hill, kulağın dış yüzeyinin haftada 1 temizlenmesinin kulak temizliği için yeterli olduğunu ve kulak mumunun alınmaması gerektiğini söyledi.
2016-01-16 18:05:00 1080 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün


Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup