Tweet
Haber3.com Ana Sayfa
  • Leyditurk FaceBook
  • Leyditurk Twitter
  • Leyditurk Friendfeed.com
  • Leyditurk RSS

Küçük gözler için makyaj önerileri

Küçük gözler için makyaj önerileri

Gözlerinizin küçük olmasından yakınıyorsanız bu önerilere bir göz atın...
Gözlerinizi ortaya çıkarmak istiyorsanız kaşlarınızın bakımlı olmasına dikkat edin. Düzgün alınmış ve şekillendirilmiş kaşlarla bunu sağlayabilirsiniz. Kaş kalemi, kaş fırçası gibi ürünlerden yardım alabilirsiniz. Fakat kaşlarınızı fazla inceltmeyin.
 
Açık Renkler:Gözlerinizin daha büyük görünmesi için açık renkli far kullanabilirsiniz. Bu yöntem aynı zamanda yorgun göründüğünüz sabahlarda da işe yarar, sizi uyanık ve daha zinde gösterir. Göz kapaklarınıza koyu renkler uygulamaktan kaçının.
 
Dış Köşelere Koyu Renkler:Gözlerinizi istediğiniz görünüme kavuşturabilmek için bir diğer ipucu ise gözlerinizin dış köşelerine koyu renkler uygulamak.
 
Çerçeveleyin:Alt ve üst kirpik çizgisi boyunca kalem yada eyeliner kullanın. Bu yöntem gözlerinizin daha iri görünmesini sağlar. Yalnız dikkat etmeniz gereken; alt kısımda sadece gözlerinizin içine değil dışına da kalem çekmeniz, unutmayın.
 
Dağıtın:Gözlerinize sürdüğünüz kalemi hafifçe dağıtmanız da işinize yarayacaktır. Çizgileri fazla değil, sadece ufak dokunuşlarla dağıtmanız yeterli.
 
Beyaz Göz Kalemi:Gözlerinizin içine beyaz göz kalem çekerseniz gözlerinizi hem daha aydınlık hem de daha büyük gösterebilirsiniz. Kesinlikle en kolay ve en etkili yollardan biridir bu.
 
Kıvrık ve Dolgun Kirpikler:Dolgun ve kıvrık kirpikler gözlerinizi daha büyük göstermenize yardımcı olur. Eğer bir kirpik kıvırıcınız yoksa hemen bir tane edinin. Ayrıca dolgunlaştırıcı bir maskara kullanmayı da unutmayın.
 
Eyeliner Kullanın:Gözlerinizi daha iri göstermek istiyorsanız eyeliner sürme tekniklerini deneyin. Mesela kedi gözü makyajı ile dikkatleri gözlerinize çekebilirsiniz.
 
2013-08-23 04:13:00 6265 Paylaş
Yorumlar
Burçlar
Şeyda Özdalga
Diyet Listesi
Yemek Tarifleri
Rüya Tabirleri
Tüp Bebek Merkezleri
Çok Okunanlar
Bugün Bu Hafta Bugün

Erkekler neden terk eder?

Sevgi eksikliği
Başka birini sevme
Çapkınlık
Evlilik baskısı
Arkadaş baskısı

Haber3Group © 2001-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup